Organizator:

Targów na żywo nie da się zastąpić!

Podziel się

Chociaż istnieje wiele różnych rozwiązań cyfrowych, targów na żywo zdecydowanie nie można nimi zastąpić. Już w 2020 roku targi DREMA udowodniły, że udane targi mogą odbyć się również podczas pandemii koronawirusa - napisał w swoim oświadczeniu Jürgen Köppel, prezes Eumabois.

„Mimo że pandemia koronawirusa nieco osłabła, czasy wciąż są bardzo trudne. Z drugiej jednak strony obserwujemy wyraźne ożywienie gospodarcze, zwłaszcza w przemyśle drzewnym, co w niektórych krajach prowadzi nawet do niedoboru drewna jako surowca.

Jako prezes Eumabois i dyrektor generalny Leitz bardzo żałuję, że wiodące na świecie targi Ligna zostały w tym roku odwołane. Choć w momencie podjęcia decyzji i panujących wówczas warunków była to z pewnością decyzja słuszna, to jednak w 2021 roku w światowym krajobrazie targowym zabraknie ważnego elementu.

Chociaż istnieje wiele różnych rozwiązań cyfrowych, targów na żywo zdecydowanie nie można nimi zastąpić. Dlatego tym ważniejsze jest, że przygotowania do targów DREMA 2021 są na zaawansowanym etapie, co pozwoli przynajmniej częściowo zniwelować lukę na polskim rynku, jaką stworzyło odwołanie Ligny.  Już w 2020 roku targi DREMA udowodniły, że udane targi mogą odbyć się również podczas pandemii koronawirusa. Zastosowane wówczas koncepcje bezpieczeństwa zostały dodatkowo zoptymalizowane, aby zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa zwiedzającym i wystawcom, ponieważ nadal jest to najwyższy priorytet.

Życzę targom DREMA 2021 i wszystkim zaangażowanym dużo sukcesów i bezpiecznej realizacji tej imprezy."

Jürgen Köppel, prezes Eumabois