Organizator:

Podsumowanie targów DREMA 2020

Podziel się

36. edycja targów DREMA przechodzi do historii jako pierwsze, bezpiecznie zorganizowane wydarzenie biznesowe w Polsce! Dziękujemy za Wasz udział i zaangażowanie!

Po czterech intensywnych dniach dobiegły końca Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA. - Mimo niesprzyjających okoliczności udało nam się zorganizować owocną i bezpieczną wystawę biznesową. Wielu wystawców podkreślało, że z biznesowego punktu widzenia targi były dla nich bardzo udane - mówi Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA.

DREMA 2020, która odbyła się w dniach 15-18 września br., była okazją do śledzenia najnowszych trendów w branży meblarskiej i drzewnej. Zwiedzający zapoznawali się z potencjałem nowoczesnych rozwiązań i pogłębiali swoją wiedzę poprzez szereg wydarzeń uzupełniających. Szczególną uwagę przykuwały stoiska z produktami nagrodzonymi prestiżowym Złotym Medalem Grupy MTP, cztery kreatywne stoiska uhonorowane wyróżnieniami Acanthus Aureus oraz kilkadziesiąt nowości na rynku.

W gronie laureatów konkursu o Złoty Medal Grupy MTP znaleźli się:

 • ABRYS SysTEM, Oprogramowanie Online do Projektowania i Konfiguracji Mebli, Sprzedaży i Produkcji Sterowanej Zamówieniami/ABRYS Maciej Rezner - zgłaszający i producent;
 • Odpylacz strumieniowy VACO MAX/ NAWARA SERWIS s.c. Marzena i Rafał Nawara - zgłaszający i producent;
 • Ploter frezujący 1325 ATC/ POLSKA GRUPA CNC Damian Laskowski - zgłaszający i producent;
 • Ploter LED-UV EFI PRO 16H/ ATRIUM Centrum Ploterowe Sp. z o.o. - zgłaszający i producent;
 • Zrobotyzowana linia do produkcji mebli na wymiar dla małych i średnich firm/ INFOTEC CNC Sp. z o.o. - zgłaszający i producent;
 • ISKRA - Technologia produkcji mebli/ K&K Katarzyna Brzezińska - zgłaszający i producent;
 • Jednowarstwowy cutter do tkanin Gerber Technology Z1/ INTEX Sp. z o.o. – zgłaszający; Gerber Technology - producent

Statuetkę Acanthus Aureus otrzymali:

 • WEINIG VERTRIEB UND SERVICE GmbH &Co. KG
 • TECHNODREWNO Sp. z o.o.
  CEHPOL Poznań Sp. z o.o.
 • INFOTEC CNC Sp. z o.o.
 • FELDER GROUP POLSKA Sp. z o.o.

Na tegorocznych targach odbyło się wiele wydarzeń, takich jak popularna strefa Drema Design, strefa Drema Tools z bogatą gamą narzędzi, ekscytujące Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ, Poligon Lakierniczy, Wyczarowane z Drewna oraz nowość - strefa Drema Hobby. Zaletą targów DREMA jest możliwość zobaczenia maszyn w akcji. Oprócz indywidualnych stoisk wystawców, taką możliwość stworzyły specjalne przestrzenie, które na czas trwania targów zamieniły się w pokazowe fabryki, gdzie prezentowane były nowoczesne technologie, rozwiązania i maszyny do obróbki drewna.

V Ogólnopolski Kongres Meblarski

Jak wyglądałaby wystawa bez możliwości poszerzenia wiedzy i odpowiedzi na wiele pytań dotyczących branży drzewnej i meblarskiej? Drugiego dnia targów DREMA odbył się V Ogólnopolski Kongres Meblarski „Polskie Meble - Konkurencyjna Polska” organizowany przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli we współpracy z Grupą MTP i firmą Promedia. Tegoroczne hasło kongresu brzmiało: „Gospodarka post-covid - wyzwania dla polskiej branży meblarskiej”. Partnerami strategicznymi wydarzenia były firmy Egger, GTV, Western Union International Bank oraz  kancelaria Domański Zakrzewski Palinka sp. k. Podczas wydarzenia poruszono kwestie związane z gospodarką post COVID i zmianą układu sił na światowym rynku meblarskim, budowaniem marki własnej jako elementem budowania przewagi konkurencyjnej na rynkach zagranicznych czy tworzenia alternatywnych kanałów dystrybucji. W kongresie wzięło udział wielu profesjonalistów, którzy z zainteresowaniem wysłuchali wystąpień prelegentów.

 

 

Kobieca moc

Wydarzenie „Między siłą a wrażliwością – kobiety w świecie mebli” zostało zorganizowane przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli we współpracy z Grupą MTP. W spotkaniu mającym na celu integrację kobiet pracujących w przemyśle meblarskim i drzewnym wzięło udział kilkadziesiąt kobiet. Klimatyczne wnętrza kompleksu restauracyjnego Garden City zamieniły się w przestrzeń wymiany wiedzy, czerpania wzajemnych inspiracji i nawiązywania cennych kontaktów biznesowych. Organizatorzy przygotowali dwa panele dyskusyjne; „Klucz do sukcesu - kobieta! Jak perspektywa kobiet wpłynęła na zmiany w firmach meblarskich” (z udziałem: Marii Wegner ze Swiss Krono Sp. z o. o., prof. dr hab. Ewy Ratajczak, Przewodniczącej Rady Instytutu Technologii Drewna i Katarzyny Krok z Idesin M Siwek Sp. J.) oraz „Różnorodność rodzi postęp - kobiety w branży meblarskiej” (w którym udział wzięły: Anna Jósiak, Complet Chmielewscy Sp. J .; Danuta Pawlik, Schattdecor Sp. z o.o.; Sylwia Oleńska, SGGW, Magdalena Szraga, Black Red White SA). Pozytywnie przyjęta przez uczestniczki została także prelekcja Agaty Polak z Grupy Kapitałowej VOX pt. "Jak wolność wspiera pracę zespołową? Jak wartości wspierają organizację?" poświęcona budowaniu kultury organizacyjnej opartej na wartościach. Partnerami strategicznymi wydarzenia byli Swiss Krono i Western Union.

Dołącz do nas w przyszłym roku!

Kolejna edycja targów DREMA planowana jest na 14-17 września 2021 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Kongres Europejskiej Federacji Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS, który 18.09.2020 obradował online, zatwierdził listę światowych wystaw poświęconych maszynom do drewna oficjalnie rekomendowanych w 2021 roku. DREMA ponownie znalazła się w gronie 14 kluczowych wystaw międzynarodowych. Warto podkreślić, że poznańskie targi DREMA są jedynym krajowym wydarzeniem, które otrzymało rekomendację EUMABOIS na 2021 rok!

ZGŁOŚ UDZIAŁ! SAVE THE DATE! STANDARDY BEZPIECZEŃSTWA

DREMA 2020 okiem kamery: