Organizator:

Nowe oblicze drewna – DREMA Design 2024

Podziel się

Strefa DREMA Design to jedna z niepowtarzalnych szans dla projektantów, stolarzy oraz wszystkich, którzy swoją pasję twórczą wiążą z drewnem, do zaprezentowania na targach możliwości, jakie we współczesnym wzornictwie daje wyjątkowy surowiec jakim jest drewno.

Trendy w designie zmieniają się, ale do drewna wciąż się powraca. Pomimo upływu lat walory użytkowe tego naturalnego surowca wciąż są bardzo cenione przez twórców. Meble, dodatki i przedmioty codziennego użytku z drewna idealnie wkomponowują się do każdej przestrzeni, czy to w domowym zaciszu, czy w biznesowym otoczeniu.

Fenomen drewna jako materiału wzorniczego wynika przede wszystkim z jego trwałości i elastyczności. Upływ czasu nie odbiera meblom i dodatkom drewnianym niczego z ich piękna i funkcjonalności. Dzięki nowoczesnym technologiom, odpowiednim maszynom i narzędziom, drewno stało się odporne na warunki środowiska nie tracąc żadnego ze swoich walorów.

Pomysłów na zastosowanie drewna nie brakuje, a polscy twórcy, w tym profesjonaliści i hobbyści, wykorzystują ten niezwykle wdzięczny materiał do aranżacji wnętrz, tworzenia oryginalnych mebli, niezwykłych dodatków i ozdób, a nawet zabawek i klocków – tworząc produkty wyzwalające w dzieciach kreatywność oraz proekologiczną postawę, a w dorosłych chęć przełamywania utartych schematów.

Całość strefy będzie poświęcona stworzeniu kreatywnej przestrzeni do projektowania oraz do spotkań konsultacyjnych. W trakcie trwania targów DREMA 2023 będzie można podziwiać kreatywne instalacje oraz wystawę drewnianych eksponatów. Projekt DREMA DESIGN pozwoli na szersze zaprezentowanie możliwości wykorzystania drewna i materiałów drewnopochodnych do artystycznych inspiracji, jak również propagowanie wartości, takich jak: zrównoważony rozwój, piękno i współpraca. Drema Designe organizowane we współpracy z arch. Małgorzata Grotowska, sustainable designer - Okoń Parkiety Pałacowe.

Międzynarodowe targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu drzewnego i Meblarskiego DREMA odbędą się w dniach 10-13 września 2024 roku, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – zapraszamy serdecznie!

__________________________________________________________

W tym roku odbywa się już piąta edycja wystawy poświęconej projektowaniu wnętrz i meblom Drema Design. Naszym celem jest przybliżenie wartości NEB, kładąc nacisk na zrównoważone wartości, piękno i jedność. Eksponaty są tworzone z odpadów drewnianych, dbając o zachowanie naturalnego piękna tego surowca przy jednoczesnym zachowaniu przystępności cenowej. Poprzez tę wystawę mamy nadzieję zainspirować projektantów i producentów do wdrożenia wartości NEB - zrównoważoności, piękna i jedności — w swojej pracy.