Organizator:

FURNICA I SOFAB JAKO SALONY TEMATYCZNE TARGÓW DREMA 2020!

Podziel się

Razem dla rozwoju branży – tak w skrócie można opisać najważniejsze spotkanie dedykowane specjalistom związanym z przemysłem drzewnym i meblarskim DREMA 2020. Tegoroczna edycja wrześniowych targów będzie wyjątkowa – DREMA, Furnica i Sofab łączą siły tworząc kompleksowe wydarzenie na miarę oczekiwań rynku.

 

- Funkcjonujące do tej pory samodzielnie FURNICA Międzynarodowe Targi Komponentów Do Produkcji Mebli oraz SOFAB Międzynarodowe Targi Materiałów Obiciowych i Komponentów Do Produkcji Mebli Tapicerowanych od edycji w 2020 roku stają się integralną częścią targów DREMA, zapewniając uczestnikom holistyczne zaprezentowanie rozwiązań technologicznych dla przemysłu drzewnego i meblarskiego (od surowców, materiałów i komponentów do zaawansowanych technologicznie maszyn i urządzeń do produkcji mebli) – podkreśla Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA. - Organizacja salonów pod szyldem targów DREMA – największej imprezy wystawienniczej sektora drzewnego i meblarskiego w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, pozwala na ekspozycję produktów i przedstawienie najnowszych trendów w produkcji mebli w międzynarodowym gronie. W dniach 15-18 września 2020 w Poznaniu pod jednym, globalnie rozpoznawalnym brandem z nową nazwą – DREMA Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów Dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego, będziemy kreować przyszłość wraz z liderami rynku i renomowanymi markami – dodaje Półrolniczak.

Idzie nowe

Z rynku wciąż docierają sygnały na temat spowolnienia koniunktury, co przekłada się na działania podejmowane przez firmy meblowe. Obecnie, ważne są inwestycje w postęp technologiczny pozwalające na oszczędności surowców i kosztów pracy oraz energii. Oprócz robotyzacji i automatyzacji produkcji, nacisk na design i funkcjonalność powinny być motorem rozwoju polskich firm meblowych. Aby polscy producenci mebli mogli osiągnąć wyższą rentowność, ich produkty  muszą wyróżnić się na konkurencyjnym i coraz bardziej globalnym rynku. To wiąże się również ze zmianami w strukturze organizacji poznańskich targów dla meblarzy i stolarzy. Tematyka targów DREMA 2020 opiera się na trzech głównych filarach, takich jak: maszyny, narzędzia i urządzenia dla przemysłu drzewnego i meblarskiego, komponenty i dekory do produkcji mebli oraz składowe dla sektora mebli tapicerowanych.  Aby zachować wypracowaną silną pozycję rynkową, stawiamy na dynamiczny rozwój w obszarze ekspozycji i nowych punktów programu:

  • nowe technologie, podnoszące komfort pracy, wzrost wydajności i elastyczności wytwarzania
  • utrzymanie rentowności i dopasowanie strategii firm do zmian rynkowych
  • optymalizacja procesów produkcyjnych i stosowanie technologii surowco- i energooszczędnych
  • kanały sprzedaży, logistyka, transport, „white gloves delivery ( transport oraz kompleksowa obsługa obejmująca montaż mebli czy zabranie starych sprzętów)
  • Drema Design – nowoczesne wzornictwo, techniki wykonania i kreacje z drewna i tworzyw drewnopochodnych
  • Forum Trendów - najnowsze rozwiązania w sektorze komponentów, dekorów, tkanin obiciowych i materiałów surowcowych, inspiracje dla projektantów
  • ekodesign i zrównoważona produkcja, promocja drewna
  • fabryki na żywo: Drema Dzieciom, Innowacyjna Kuchnia, Tapicernia 4.0

DREMA Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów Dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego, 15-18 września 2020, Międzynarodowe Targi Poznańskie – zapraszamy!