Organizator:

DREMA DZIECIOM 2024

Podziel się

Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA (10-13.09.2024 r.) odbędzie się kolejna edycja projektu DREMA DZIECIOM. Jest to akcja charytatywna, przeprowadzana w formie pokazowej produkcji mebli na żywo,  organizowanej przez Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Grupę MTP. Partnerem wykonawczym jest firma Lazzoni Group.

Celem wydarzenia jest prezentacja najnowszych technologii produkcji mebli z wykorzystaniem zautomatyzowanych i zrobotyzowanych procesów, co łączy się ze szlachetnym aspektem wydarzenia — wyprodukowane meble dziecięce trafią do najbardziej potrzebujących dzieci z domów dziecka w Polsce. DREMA DZIECIOM to wyjątkowe wydarzenie charytatywne, działania promocyjne dla partnerów oraz arena praktycznych umiejętności dla studentów i uczniów.

Plan produkcyjny, zautomatyzowanej i zrobotyzowanej technologii, zakłada wytworzenie wielu zestawów najpotrzebniejszych mebli  do pokoju dziecięcego, którego skład stanowią między innymi: łóżko z materacem, półki, regały i szafy do przechowywania. Chcąc ułatwić transport wyprodukowanych mebli, większość podzespołów i elementów będzie pakowania w odpowiedzenie paczki. 

Partnerzy, studenci i uczniowie wspólnie pracując w pokazowej fabryce mebli wyprodukowali ponad 100 kompletów mebli 120 szt. spakowanych niskich regałów, 100 szt. łóżek, 20 kompletów spakowanych mebli do pokoju dziecięcego (szafa, biurko, łóżko tapicerowane), 20 kompletów spakowanych mebli do pokoju młodzieżowego (szafa, biurko, półki, łóżko tapicerowane), 20 kompletów sensorycznych frontów meblowych dla najmłodszych w ramach grantu „KidsLikeUs”, a także 60 kompletów formatek ze sklejki przygotowanych do odnowienia łóżek w ośrodku młodzieżowym. 

W tym roku do dyspozycji akcji Drema Dzieciom, obsługiwanej głównie przez studentów Wydziału Leśnego i Technologii Drewna, przeznaczona zostanie powierzchnia około 2000m2 stanowiąca spójny obszar z targami DREMA. 

Produkcja obejmuje proces obróbki płyt meblowych, oklejania wąskich płaszczyzn, uszlachetniania powierzchni elementów drewnianych, montażu i segregacji okuć, pakowania podzespołów i elementów oraz przygotowania do wysyłki w tym logistyki magazynowej. Należy również wspomnieć o systemach do projektowania konstrukcji oraz zarządzania i monitorowania procesów produkcyjnych.   

Akcja Drema Dzieciom to działania nie tylko promocyjne dla partnerów. Pokazowa produkcja mebli to arena praktycznych umiejętności dla studentów i przede wszystkim szlachetny cel. Wyprodukowane w trakcie targów meble zostaną przekazane do Żłobka Samorządowego w Myślenicach oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jastrowiu. 

Fabryka Mebli na Żywo powstanie dzięki współpracy z partnerem wykonawczym – firmą Lazzoni Group. Firma stworzyła ofertę odpowiadającą na potrzeby wszystkich segmentów produkcji mebli twardych:

Wiemy jak cenny jest czas przedsiębiorców, dlatego stworzyliśmy ofertę w pełni kompleksową, która obsługuje każdy etap produkcji mebli i łączy proces w kompatybilną całość obsługiwaną przez jednego człowieka [...] Zarówno mniejsze, jednostkowe produkcje jak i większe fabryki, produkujące dłuższymi seriami, znajdą u nas szereg inspiracji. Rozwiązania, które  zaproponujemy, będzie można traktować jako gotowe i kompleksowe do zaimplementowania w swojej fabryce, a poszczególne elementy można będzie zastosować w częściach, pojedynczo. Wykorzystanie technologii, która  w jednym procesie produkcyjnym  zastąpi nawet 12 pracowników, pozwoli wyprodukować ok. 2000 elementów na zmianę, przy mniejszym koszcie produkcji.

 

Międzynarodowe targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu drzewnego i Meblarskiego DREMA odbędą się w dniach 10-13 września 2024 roku, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

___________________________________________________________

W ramach wydarzenia projektujemy i wykonujemy meble dla dzieci. Podczas każdej edycji naszym celem jest wdrożenie wartości NEB: zrównoważony rozwój, piękno i wspólnota. Przekazujemy wartości NEB studentom wzornictwa i sztuki, którzy projektują i wykonują meble pod nadzorem architektów i producentów. Produkty są następnie przekazywane domom dziecka i ośrodkom pomocowym w ramach działalności charytatywnej.