Organizator:

DREMA 2024 większa niż przed rokiem

Podziel się

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA (Poznań, 10-13.09.2024) zapowiada się bardzo pozytywnie. Będzie większa od Dremy 2023 zarówno pod względem powierzchni ekspozycji, jak i liczby wystawców. Ponownie do udziału w tym wydarzeniu zgłosiły się największe firmy, które zaprezentują innowacyjne rozwiązania i technologie jutra przeznaczone dla obróbki drewna oraz przemysłu drzewno-meblarskiego i tartacznego.

Wystawa obejmuje także maszyny do rozkroju i szycia tkanin, komponenty do produkcji mebli oraz akcesoria meblowe, jak również kleje i lakiery. 

Na zwiedzających czekać będzie strefa DREMA Tools, w której firma ITA Tools wraz z partnerami zaprezentuje pełną gamę narzędzi dla stolarzy i rzemieślników. Odbędą się tu warsztaty z kompleksowej obróbki nowoczesnych materiałów oraz pokazy ostrzenia narzędzi innowacyjną metodą ablacji laserowej. Z kolei w Strefie TRENDY 2024 swoje nowości przedstawią producenci okuć i akcesoriów meblarskich.

Ponownie w jednym z pawilonów działać będzie Fabryka Mebli na Żywo. To kolejna odsłona projektu DREMA DZIECIOM. Jest to akcja charytatywna, przeprowadzana w formie pokazowej produkcji mebli na żywo,  organizowanej przez Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Grupę MTP. Partnerem wykonawczym jest firma Lazzoni Group. Wydarzenie zaprezentuje najnowsze technologie produkcji mebli, łącząc szlachetny cel z praktyczną edukacją. Powierzchnia 2000 mkw stanie się areną praktycznych umiejętności dla studentów. Wyprodukowane w trakcie targów meble zostaną przekazane do Żłobka Samorządowego w Myślenicach oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jastrowiu.

Sporą część wystawy poświęcono pracom w drewnie, narzędziom ręcznym i elektronarzędziom. To gratka nie tylko profesjonalistów, ale też majsterkowiczów i miłośników DYI. Z myślą o nich powstanie DREMA Hobby oraz strefy przygotowane m.in. przez drewno.pl. Na terenie zewnętrznym oprócz prezentacji maszyn w ruchu odbędą się pokazy wózków widłowych, nowością będzie także strefa Infotech City prezentująca cyfrową, mobilną stolarnie.

Warto odwiedzić też Strefę Parkietu przygotowaną przez Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy, Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ oraz wystawę prac nagrodzonych w konkursie Wyczarowane w drewnie organizowane przez Wydawnictwo Inwestor. We współpracy z grupą Narzędzioholicy.pl odbędzie się Akcja-Renowacja, której efektem będzie rekonstrukcja antycznego mebla (szczegółowe informacje dostępne na stronie www.drema.pl).

Merytorycznie o branży – Akademia Dremy

W programie przewidzianych jest ponad 20 wydarzeń: konferencji i paneli dyskusyjnych dotyczących aktualnej sytuacji rynkowej oraz automatyzacji i mechanizacji procesów produkcyjnych w duchu przemysłu 4.0. W przeddzień targów odbędzie się kolejna edycja Kongresu Przemysłu Drzewnego KOOPDREW. Podczas tej międzynarodowej konferencji organizowanej przez Polską Izbę Gospodarczą Przemysłu Drzewnego mowa będzie o szansach i zagrożenia dla sektora leśno-drzewnego w najbliższych latach. Eksperci z Polski i zagranicy przedstawią, jak radzić sobie z aktualnymi wyzwaniami i przygotować rozwiązania chroniące rodzime firmy.

O perspektywach przemysłu meblarskiego i drzewnego oraz wyzwaniach związanych z zaopatrzeniem branży w surowce drzewne dyskutować będą uczestnicy IX Ogólnopolskiego Kongresu Meblarskiego, organizowanego przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli. Wydarzenie, które odbędzie się 11 września 2024 roku, zgromadzi menedżerów z czołowych przedsiębiorstw. Omówią oni kierunki zmian, nadchodzące wyzwania i strategie rozwoju w branży. OIGPM przygotowuje również VI Spotkanie Kobiet związanych z branżą meblarską. Wśród nowych wydarzeń odbędzie się I edycja Forum Młodych Technologów, skierowanego do przyszłych specjalistów oraz kadry dydaktycznej.

Swoją kontynuację będzie miała akcja Las Dremy, zainicjowana w ubiegłym roku przez zespół targów DREMA. Tegoroczne działania, przeprowadzane we współpracy z partnerem wykonawczym Posadzimy.pl to okazja do wspólnego zalesienia ubogich w drzewa terenów Polski. Podczas wydarzenia każdy z gości targów będzie mógł zgłosić się do udziału w projekcie poprzez przekazanie danych kontaktowych, a w zamian - w jego imieniu - zostanie posadzone podczas finału akcji jedno drzewo. Każdy uczestnik otrzyma także indywidualny certyfikat potwierdzający jego zaangażowanie. Projekt ma na celu promocję idei zrównoważonego rozwoju dla przemysłu drzewno-meblarskiego, a w rezultacie przyczynienia się do odnowienia cennych zasobów natury, z których korzysta branża. 

Bilety dla profesjonalistów

Osoby zawodowo związane z branżą drzewną lub meblarską mają darmowy wstęp we wszystkie cztery dni targów – wystarczy wejść na stronę www.tobilet.pl, wybrać targi DREMA 2024, zarejestrować się i odebrać bilet. Z kolei dla majsterkowiczów hobbystów przygotowano bilety w specjalnej niższej cenie. Więcej informacji o biletach >>>

Dołącz do wystawców Bilety