Organizator:

DREMA 2022: nie ma biznesu bez relacji

Podziel się

Na liście światowych wystaw Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA stanowią prawdziwy ewenement. DREMA to jedna z nielicznych, tak dużych i ważnych imprez, która odbywała się nawet w warunkach epidemicznych. W tym roku największe spotkanie branży drzewnej i meblarskiej w Europie Środkowowschodniej odbędzie się w dniach 13-16 września 2022 w Poznaniu.

Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się pod względem poziomu produkcji rynków meblarskich w Unii Europejskiej. Świadczą o tym, chociażby wysokie miejsca w globalnych rankingach produkcji i eksportu mebli. Wysoka pozycja rynku meblarskiego w Polsce to zasługa:

  • wieloletniej tradycji, która skutkuje istotnym potencjałem wytwórczym i zasobami wykwalifikowanej kadry oraz uznaną pozycją u odbiorców;
  • atrakcyjnej lokalizacji geograficznej – blisko chłonnych rynków Europy

Zachodniej;

  • krajowych zasobów naturalnych w postaci drewna;
  • relatywnie niskich koszty pracy w porównaniu do krajów Europy Zachodniej.

Na koniec 2021 roku w Polsce było zarejestrowanych ponad 32 tysiące podmiotów produkujących meble. Szacuje się, że polska branża meblarska będzie rozwijała się przynajmniej na poziomie wskaźnika wzrostu całego rynku światowego tj. w tempie 5,4% rocznie (CAGR 2020-2023). A to sprawia, że zapotrzebowanie na maszyny, narzędzia i komponenty dla przemysłu drzewnego i meblarskiego, również będzie rosło.

Z roku na rok targi DREMA odwiedza coraz więcej zwiedzających z Polski i Europy. Wśród profesjonalnych zwiedzających są zarówno przedstawiciele kluczowych firm meblarskich, jak i małych i średnich przedsiębiorstw.

Targi DREMA to miejsce, w którym przede wszystkim spotyka się świat biznesu, nie zabraknie jednak przestrzeni specjalnych dla pasjonatów prac w drewnie. Szeroki przekrój tematyczny i wysoki poziom merytoryczny to znaki charakterystyczne tego wydarzenia.  Cele tegorocznej edycji to:

  • przekrojowa prezentacja maszyn i programów, do optymalizacji produkcji
  • automatyzacja procesów produkcyjnych w praktyce
  • sposoby na zmniejszenie udziału kosztów pracy poprzez mechanizację procesów
  • technologie energooszczędne i wprowadzanie rozwiązań przyjaznych środowisku w zakładach produkcyjnych
  • bogata oferta dla majsterkowiczów i pasjonatów prac w drewnie

– Mam nadzieję, że tak jak w latach ubiegłych, na przekór wszelkim przeciwnościom, tegoroczna DREMA będzie świętem branży drzewnej i meblarskiej. Organizujemy to wydarzenie przekonani o wartości i potrzebie spotkań na żywo. Jak mówią nasi Wystawcy „nie ma biznesu bez relacji”, my oddajemy do tego jeszcze, że każda przeciwność losu jest do przejścia, jeżeli nie jesteśmy w niej sami. Sytuacja, w jakiej nasza branża znajduje się w tym momencie, pokazuje, że DREMA jest potrzebna jeszcze bardziej niż dotąd  – dodaje Dyrektor targów DREMA.

BILETY PROGRAM WYDARZEŃ KONTAKT