Organizator:

DREMA 2021: siła pasji i spotkań na żywo

Podziel się

Każdego roku Poznań przez cztery dni staje się stolicą przemysłu drzewnego i meblarskiego, a Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów Dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA wyznacznikiem zmian, trendów i kierunku rozwoju oraz odzwierciedleniem faktycznej sytuacji branży. Targi DREMA wystartowały!

- Siłą targów DREMA było i jest kreowanie przestrzeni spotkań na żywo i prezentacji najnowszych technologii dla przemysłu drzewnego i meblarskiego. Testowanie maszyn i linii technologicznych, możliwość dotknięcia i zobaczenia złożonych mechanizmów, porównania oferty różnych wystawców, czas na negocjacje – specyfiki DREMY nie sposób przełożyć na dostępne narzędzia online. Nie sposób też oddać klimatu spotkań i wydarzeń towarzyszących wystawie – mówi Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA.

Organizatorzy DREMY robią wszystko, aby mimo wyjątkowej sytuacji zapewnić wysoki poziom merytoryczny wydarzeń, przedstawić kompleksową ofertę dla przemysłu drzewnego i meblarskiego – od surowców, materiałów i  komponentów do prekursorskich rozwiązań do produkcji mebli oraz zapewnić przestrzeń do owocnych spotkań biznesowych – i powoli wracać do rozmachu, z jakim DREMA odbywała się do 2019 roku.

Siła spotkań na żywo

Od pierwszego dnia targów będzie działała Strefa Wiedzy organizowana przez portal drewno.pl; jedna z niewielu okazji, aby spotkać się i porozmawiać z ekspertami z różnych dziedzin związanych z obróbką i przetwórstwem drewna, poznać ofertę edukacji zawodowej, czy zasięgnąć wiedzy o certyfikacji drewna. Portal drewno.pl zorganizuje również spotkanie twórców pt. Magia Drewna, w którym wezmą udział pasjonaci zajmujący się obróbką drewna, znani publiczności głównie za sprawą mediów społecznościowych.

O ekologicznych źródłach ciepła i sposobach wykorzystania pelletu będzie można zasięgnąć wiedzy na stoisku Magazynu Biomasa, który przygotowuje Strefę Czystego Powietrza. To właśnie tu zaprezentowane zostaną najpopularniejsze modele kotłów i piecyków pelletowych, a na pytania dotyczące tych urządzeń i spalania samego pelletu odpowie ekspert.

Drugi dzień targów otworzy VI Ogólnopolski Kongres Meblarski, organizowany przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli pod hasłem „Dekada wyzwań dla polskiej branży meblarskiej”. Dotyczył będzie zmian w zachowaniu konsumentów, konkurencyjności polskiej branży meblarskiej, a także na rozwoju personalnym pracowników branży. Na czwartek zaplanowane jest trzecie już Spotkanie Kobiet Związanych z Branżą Meblarską -„Marka własna kluczem do sukcesu”.

Siła pasji

Na majsterkowiczów i pasjonatów pracy w drewnie czekają strefy DREMA TOOLS i DREMA HOBBY, na których ITA TOOLS wraz z partnerami zaprezentują pełną gamę narzędzi dla stolarstwa, zakładów rzemieślniczych, branży wykończeniowej, a nawet użytkowników DIY. Prezentacje rozwiązań akumulatorowych, nowości narzędziowych 2021 oraz pokaz działania technologii SawStop-AIM w pilarce tarczowej  TKS80 przygotowuje firma Festool. Z kolei w Strefie Stolarstwa Tradycyjnego, przygotowanej przez serwis drewno.pl, odbędzie się mały koncert Pawła Dudzińskiego, który zagra na instrumentach wystruganych podczas targów.

Siła rywalizacji

Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy powraca na DREMĘ z imponująca STREFĄ PARKIETU, w ramach której będą się odbywały XI Warsztaty Branży Parkietów i Usług Parkieciarskich, a także szkolenie i egzaminy na Czeladnika i Mistrza Parkieciarstwa organizowane we współpracy z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą. Redakcja „Lakiernictwa przemysłowego” zaprasza na Poligon Umiejętności Lakierniczych. Ta interaktywna wystawa urządzeń do obróbki powierzchni oraz produktów dedykowanych lakierowaniu drewna to wydarzenie, podczas którego w praktyce można przetestować nowoczesne rozwiązania.

Uwagę zwiedzających przyciągają zawsze Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ – w tym roku odbędą się po raz dwudziesty! Przez wszystkie dni targów będzie można podziwiać prace młodzieży zgłoszone do konkursu „Wyczarowane z Drewna” oraz unikatowe rowery z drewna, które powstały w ramach konkursu „Zbuduj rower z drewna”.

 

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów Dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA

14 do 17 września 2021

Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon 5, wejście Holem Wschodnim od strony Mostu Dworcowego

Godziny otwarcia: 10:00-17:00 (17.09 do 16:00)

Bilety: www.ToBilet.pl

www.drema.pl