Organizator:

Dobiegły końca Targi DREMA. Jedno z najważniejszych na świecie wydarzeń dla branży drzewnej przyciągnęło do Poznania tysiące gości i ekspertów z całego świata

Podziel się

300 wystawców z 15 krajów, setki ekspertów i tysiące gości –Targi DREMA tradycyjnie pochwalić się mogły rekordową frekwencją i zainteresowaniem. Zorganizowane w dniach 13 – 16 września na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich wydarzenie stanowiło okazję nie tylko do prezentacji najnowszych, innowacyjnych produktów i rozwiązań, ale także dyskusji o przyszłości sektora.

 

„Żyjemy w bardzo burzliwych czasach – nie zdążyliśmy jeszcze do końca wyjść z pandemii, a już stanęliśmy przed geopolitycznym zagrożeniem, jaki stanowi agresja Rosji na Ukrainę. A to wszystko w kontekście zerwania globalnych łańcuchów dostaw i kryzysu energetycznego. Jako społeczeństwa i biznes wciąż musimy stawiać czoła kolejnym wyzwaniom” – zauważa Grzegorz Nowak, area sales manager w firmie WEINIG i jeden z gości Targów DREMA.

Przedstawiciel marki specjalizującej się w produkcji maszyn i urządzeń do obróbki drewna na Międzynarodowych Targach Poznańskich dodaje, że pomimo tej niepewności, z optymizmem patrzy na przyszłość polskiej branży drzewnej i meblarskiej.

„Polskie produkty są doceniane przez konsumentów na całym świecie. Z drugiej strony posiadamy silny, innowacyjny rynek, cieszący się zainteresowaniem inwestorów. Powinniśmy wykorzystać tę kombinację, aby zapewnić naszej branży, a przez to całej gospodarce, długofalowy rozwój” – ocenia Grzegorz Nowak.

Targi DREMA jako jedyne wydarzenie w Polsce jest obecne na liście 14 światowych wystaw dedykowanych przemysłowi obróbki drewna, oficjalnie popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS. Według najnowszych danych instytucji targowych wystawa plasuje się na piątym miejscu w rankingu najważniejszych światowych ekspozycji, tuż obok niemieckich LIGNA, włoskich XYLEXPO, amerykańskich IWF Atlanta oraz chińskich WMF Shanghai.