Organizator:

Zbliża się VIII edycja Ogólnopolskiego Kongresu Meblarskiego

Podziel się

13 września 2023 roku, podczas targów DREMA, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie miało miejsce najważniejsze spotkanie branży meblarskiej – VIII edycja Ogólnopolskiego Kongresu Meblarskiego. Jest to coroczne wydarzenie organizowane przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli, które wskazuje kierunki zmian w branży, nadchodzące wyzwania, a także najlepiej dopasowane do nich strategie.

 

Na Kongresie spotykają się menedżerowie zarówno z czołowych przedsiębiorstw meblarskich, jak i z młodych, dynamicznych firm. Łączy ich zainteresowanie efektywnym rozwijaniem biznesu. W poprzedniej edycji w spotkania wzięło udział ponad 100 osób. Podczas VIII Ogólnopolskiego Kongresu Meblarskiego, jak co roku, pojawią się ważne i aktualne tematy dla branży meblarskiej. Główne zagadnienia, które mają być poruszone, to:

Konkurencja z producentami z Azji na rynkach zagranicznych

Eksperci omówią zagrożenia płynące dla eksportu polskich mebli ze strony producentów azjatyckich. Podsuną również wskazówki, gdzie szukać realnych przewag konkurencyjnych nad nimi – czy stawiać, a jeżeli tak to w jakim stopniu, na design, jakość, certyfikację, ekologię czy markę?

Digitalizacja i automatyzacja w polskiej branży meblarskiej na tle świata

Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych i logistycznych to przyszłość branży meblarskiej. Na Kongresie dowiemy się, jak wygląda jej wdrażanie w firmach, a także jak wykorzystać digitalizację w marketingu i sprzedaży oraz budowaniu relacji z klientami.

Strategie na trudne czasy – przykłady firm i marek, które opierają się recesji

Uczenie się na cudzych sukcesach może nas samych do nich przybliżać. Podczas spotkania przekonamy się, że wyzwania są jednocześnie szansami, które odpowiednio szybko zauważone i wykorzystane dają impuls do wzrostu.

Ogólnopolski Kongres Meblarski jak zawsze będzie też doskonałą okazją do budowania sieci kontaktów i wymiany informacji oraz doświadczeń w bezpośrednich rozmowach kuluarowych. Warto już teraz zaplanować sobie udział w tym obowiązkowym wydarzeniu branżowym. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji.

Więcej informacji i zgłoszenia w biurze Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli:

Joanna Gruszczyńska

joanna.gruszczynska@oigpm.org.pl

tel.: 22 245 19 20