Organizator:

Zautomatyzuj swój zakład z firmą ITA - nowości na targach DREMA 2023!

Podziel się

Firma ITA działa w branży drzewno-meblarskiej, dostarczając polskim producentom mebli najnowsze, najwyższej klasy technologie. Ponad 25 lat doświadczenia na rynku pozwoliło firmie ITA znaleźć optymalne rozwiązania dla wielu dużych polskich producentów mebli, pomagając im zwiększyć ROI i wejść nawet na rynki zagraniczne. Podczas targów DREMA 2023 na stoisku przedstawiciele firmy ITA zaprezentują nowości na stoisku nr 29, paw. 5, m.in. marki: AES, Excitech, Makor, zapraszając tym samym uczestników do rozmów o automatyzacji w przemyśle meblarskim.

Firma AES GROUP, mająca swoje korzenie w Turcji, posiada bogate doświadczenie, które zdobyła dzięki wieloletniej współpracy z czołowymi producentami maszyn do obróbki drewna na rynku. Jest największym dostawcą technologii i urządzeń z sektora materiałów drewnopochodnych w kraju. Firma jest znana ze swoich kompetencji w każdym etapie produkcji maszyn, począwszy od projektu, przez wykonanie, testy, aż po oprogramowanie i nieustanny dostęp do serwisu przez 24 godziny na dobę.

 

  • Centrum CNC Vega Ultra AES - do produkcji mebli, frontów oraz elementów drzwiowych

VEGA ULTRA centrum obróbcze 3 lub 4 osiowe, przeznaczone do produkcji mebli, frontów meblowych jak również drzwi. CNC posiada szybkie ruchy przestawcze (do 90 m/min) oraz mocną konstrukcję korpusu z otwartym ramieniem, dzięki czemu można pracować z elementami ponadgabarytowymi.

 

Wysokiej wydajności i precyzji wiertarka CNC marki AES. Model Sirius to szybkość i jakość obróbki na bardzo wysokim poziomie z zapewnieniem dużej elastyczności pracy. SIRIUS 950 to wiertarka z funkcją frezowania, przeznaczona dla producentów mebli skrzyniowych. Są dostępne 3 wersji konfiguracji wiertarki: - SIRIUS 950 – głowica wiertarska - SIRIUS 950 M – głowica wiertarska oraz frezarka z ręczną wymianą narzędzia - SIRIUS 950 ATC – głowica wiertarska oraz frezarka z automatyczną wymianą narzędzia i magazynek na 6 frezów

 

Wysokiej wydajności i precyzji centrum CNC marki AES. Model VEGA 5X! to szybkość i jakość obróbki na bardzo wysokim poziomie z zapewnieniem dużej elastyczności pracy. VEGA 5X centrum obróbcze 5 osiowe, przeznaczone do produkcji mebli, frontów meblowych jak również drzwi czy okien. CNC posiada szybkie ruchy przestawcze (do 100 m/min) oraz mocną konstrukcję korpusu z bramą w wersji Gantry.

 

Wysokiej wydajności i precyzji wiertarki CNC marki AES. Model GO! to szybkość i jakość obróbki na bardzo wysokim poziomie z zapewnieniem dużej elastyczności pracy. Dostępne 3 wersji konfiguracji wiertarki: - GO! 1300 – głowica wiertarska - GO! 1300 M – głowica wiertarska oraz frezarka z ręczną wymianą narzędzia - GO! 1300 ATC – głowica wiertarska oraz frezarka z automatyczną wymianą narzędzia i magazynek na 6 frezów

 

Excitech to firma będąca jednym z trzech wiodących producentów maszyn w Chinach. Produkuje solidne maszyny zaawansowane technologicznie na europejskich podzespołach. Jej specjalizacją są w pełni zautomatyzowane ciągi produkcyjne, tak zwane „SMART FACTORY”, gdzie od rozkroju do finalnego odebrania oklejonego i powierconego elementu nie potrzeba angażować pracowników. Wszystkie maszyny Excitech są dostosowane do norm europejskich.

Optymalizacja cięcia paneli w seriach z wydajnością do 95% dzięki piłą panelowym CNC marki Excitech. Piły panelowe CNC marki Excitech posiadają tylny podajnik dla skrócenia cyklu obróbki co w rezultacie zwiększa efektywność oraz wolumen produkcji. Dzięki automatyzacji podajnika ograniczamy konieczność angażowania dużej ilości osób obsługujących piłę CNC.

 

Rozwiązanie technologiczne w postaci wiertarki typu „Smart” jest idealną propozycją dla usprawnienia procesu obróbki płyt i jednoczesnego wyeliminowania kosztownego manualnego procesu obróbczego. Dzięki zaimplementowaniu sekcji zautomatyzowanych wiertarek zyskujemy na obniżonych kosztach produkcji, ograniczamy liczbę koniecznego personelu obsługującego jak i również eliminujemy ewentualne błędy występujące w tradycyjnym procesie. Skróć czas obróbki oraz czasy przezbrojenia maszyn.

 

Wiertarki marki Excitech w linii produkcyjnej. Projekt typu "Smart Factory".

 

Piła panelowa  CNC marki Excitech w linii produkcyjnej. Projekt typu "Smart Factory".

 

Rozwiązanie technologiczne typu „Smart” są idealną propozycją dla usprawnienia procesu obróbki płyt i jednoczesnego wyeliminowania kosztownego manualnego procesu obróbczego. Dzięki zaimplementowaniu sekcji automatyzacji zyskujemy na obniżonych kosztach produkcji, ograniczamy liczbę koniecznego personelu obsługującego jak i również eliminujemy ewentualne błędy występujące w tradycyjnym procesie.

 

Firma Makor Group dostarczy na stoisko ITA na targi DREMA 2023 Robota Robo Start M do natryskiwania paneli.

 

Nowością marki MAKOR jest również Automat do lakierownia - Makor Excellent CM80 - Automat do lakierowania w linii.  

 

 

 

Międzynarodowe targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu drzewnego i Meblarskiego DREMA odbędą się w dniach 12-15 września 2023 roku, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – zapraszamy serdecznie!