Organizator:

Wymiana wiedzy branżowej w cyklu prelekcji i warsztatów! Za nami pierwsza AKADEMIA DREMA TOUR

Podziel się

W minionym tygodniu przedstawiciele branży drzewno-meblarskiej spotkali się w Mielcu, aby wziąć udział w prelekcji inaugurującej pierwszy moduł trasy Drema Tour.

19 grudnia br. podczas wydarzenia w siedzibie ITA TOOLS sp. z o.o.. współorganizowanego przez Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA oraz ITA TOOLS sp. z o.o. uczestniczyli zaproszeni przedstawiciele branży i ich goście. Wśród obecnych pojawiła się także delegacja Targów Lublin SA - współorganizator DREMA TOUR.

Okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń

AKADEMIA to jeden z trzech modułów projektu DREMA TOUR, obejmującego targi maszyn i narzędzi do obróbki drewna: DREMASILESIA w Katowicach, LUBDREW w Lublinie i Drema w Poznaniu, a także spotkania odbywające się w całej Polsce. Ich celem jest prezentacja  innowacyjnych  technologii oraz produktów dla przemysłu drzewnego i meblarskiego.

W formule AKADEMII odbywają się konferencje, prelekcje i warsztaty, które są okazją do wymiany wiedzy dotyczącej sytuacji w branży, wyzwań, trendów oraz przykładowych rozwiązań w zakresie robotyzacji i automatyzacji.

Inauguracyjny wykład pt. „ Polski przemysł maszyn i narzędzi do obróbki drewna. Szanse i zagrożenia” wygłosił Prezes Zarządu Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA Andrzej Półrolniczak. Wystąpienie zostało poświęcone analizie aktualnej sytuacji rynkowej i wyzwaniom, jakie stoją przed polskim przemysłem maszyn i narzędzi do obróbki drewna.

Z kolei w swoim wystąpieniu Prezes Zarządu ITA TOOLS sp. z o.o. Tomasz Nieciąg zatytułowanym „Promocja polskich firm na rynkach zagranicznych szansą dla  rozwoju eksportu”, wskazywał na możliwości rozwoju polskich firm poprzez ekspansję na rynki zagraniczne. Jeden z przykładów rozwoju firmy poprzez eksport stanowi firma ITA TOOLS, która powstała w 2009 r. Dzisiaj spółka eksportuje swoje produkty do ponad 50 krajów na świecie, stając się jednym z czołowych europejskich producentów narzędzi do obróbki drewna.

Praktyczne pokazy maszyn

Uczestnicy AKADEMII DREMA TOUR w ramach pokazów odwiedzili zakład produkcyjny i ostrzarnię ITA TOOLS w Mielcu - jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcji i ostrzenia narzędzi w Europie. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się nowo otwarty oddział produkcji pił tarczowych oraz prezentacja technologii ablacji laserowej, która zdobyła Złoty Medal na Targach DREMA 2023.

Wydarzenie spotkało się z pozytywnym odzewem ze strony zaproszonych gości, a całość odbyła się w przemiłej świątecznej atmosferze.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i czekamy na kolejne spotkanie z cyklu DREMA TOUR w nadchodzącym roku.