Organizator:

WYCZAROWANE Z DREWNA

Podziel się

Rower, motocykl, bicykl, piłka, pantofelek, karabin maszynowy, quad, działo przeciwlotnicze, a także wiele innych zaskakujących przedmiotów można było podziwiać do tej pory na stoisku Wydawnictwa Inwestor - organizatora konkursu "Wyczarowane z drewna". Prace będą eksponowane na targach DREMA, a najlepsze z nich zostaną dodatkowo nagrodzone.

BILETY ORGANIZATOR KONTAKT

Drewno to szlachetny oraz ponadczasowy surowiec, którego liczne zastosowania ułatwiają nam codzienność i przykuwają wzrok poprzez swoje piękno. Jego niezwykłe cechy: elastyczność, wytrzymałość izolacja termiczna, czy akustyczna powodują powstawanie coraz to nowszych produktów. Doskonałość drewna z pewnością sprawia, iż pomysły na jego wykorzystanie będą wciąż ewoluować, co widoczne jest między innymi na targach DREMA.

Piłka, parasol, silnik, radio , pęknięta żarówka, czy zwycięzca poprzedniej edycji - angielska budka telefoniczna. To tylko przykłady na wykorzystanie drewna w konkursie „Wyczarowane z Drewna”. Nasi uczestnicy z roku na rok podnoszą rangę tego wydarzenia. Dzieła wykonywane z należytą starannością, z zamysłem i chęcią wygranej mówią same za siebie. Niejednokrotnie trudem było wybranie tego jedynego zwycięzcy.

To dla wielu najbardziej kreatywne i pozytywne wydarzenie na targach DREMA. Wystawa dostępna jest przez cały czas trwania targów. Można podziwiać, zachwycać się oraz czerpać pomysły z udostępnionych dzieł. Ostatniego dnia natomiast ogłaszani, a także nagradzani są zwycięzcy.

Kto może wziąć czynny udział w konkursie?

  • Konkurs skierowany do uczniów klas ponadpodstawowych, uczących się w klasach o profilu drzewnym,
  • Zadaniem uczestników jest wykorzystanie oryginalnego przedmiotu z drewna lub materiałów drewnopochodnych, których dotąd nie był powszechnie wykonany z tego surowca,
  • Zgłoszenia są weryfikowane i poddawane ocenie, na podstawie, której następnie są dopuszczane do udziału w konkursie,
  • Prace te muszą być pracami oryginalnymi, wykonanymi z drewna lub materiałów drewnopochodnych,

Konkurs ten nie tylko daje szansę młodym osobom na wykazanie się swoją kreatywnością i manualnymi zdolnościami, jest to również możliwość odnalezienia nowej pasji, czy nowych przyjaciół. Zmęczenie spowodowane ogromem żmudnych prac włożonych w dokonanie tak przepięknych przedmiotów jak: motor, armata, bolid, quad, czy rower z pewnością odpłaca widok niemogących wyjść z podziwu osób zwiedzających. Jest to największe uznanie dla twórców, którzy poprzez swoją determinację, dokonują coraz to nowszych, trudniejszych dzieł. W skutek rosnącej popularności wśród uczestników poziom wykonania prac jest coraz wyższy, a z roku na rok biorący udział w konkursie zaskakują nas swoimi pomysłami. Wielu z nich burzy stereotypowe myślenie, tworząc rzeczy, o których ciężko nam pomyśleć, iż mogą zostać wykonane z drewna. Uczestnicy budują zarówno ogromne projekty, lecz są i tacy pokazujący ideał drewna w mniejszej skali, nie stronią oni natomiast od doskonałego, a przede wszystkim starannego oraz dokładnego wykonania. W naszych poprzednich edycjach były to: rewolwer, imadło, żarówka, aparat, kolejka, dzwonek, czy hełm, doskonałe odwzorowanie widoczne było w najmniejszych szczegółach, co z pewnością kosztowało wiele godzin spędzonych przy tych projektach. Tego rodzaju konkursy uzmysławiają jak wielką wiedzę oraz umiejętności posiada nasza młodzież oraz jak bardzo zdeterminowana jest, by wykonywać założone dzieła. Z roku na rok możemy uświadczyć coraz to większą liczbę osób chcących zobaczyć wykonane prace. Jest to powód do dumy, gdyż poziom jaki prezentują wykonane przedmioty, zasługują na jak największą widownię.