Organizator:

To już 20. edycja konkursu "Wyczarowane z drewna”

Podziel się

Konkurs "Wyczarowane z drewna” skierowany jest do uczniów szkół technicznych, kształcących w specjalnościach związanych z przemysłem drzewnym i meblarskim. Zadaniem uczestników jest znalezienie oryginalnego pomysłu na przedmiot, który wyczarują z drewna i który dotąd nie był powszechnie wykonywany z tego surowca, jak również przeprowadzenie całego procesu produkcyjnego: od koncepcji, poprzez dobranie odpowiednich technologii, materiałów i zastosowanie ich podczas realizacji pomysłu, aż do prezentacji produktu.

 

O wynikach konkursu zadecyduje powołane w tym celu jury, które będzie oceniało pomysł oraz jakość wykonania prac. W poprzednich edycjach konkursu z drewna powstały już tak wyjątkowe przedmioty, jak motor, armata, quad, rowery, bolid, szkielet człowieka, maszyna do szycia, tornister i wiele innych, które burzą stereotypowe myślenie, a pokazują kreatywność młodych twórców i jednocześnie pozwalają im wykazać się nabytymi w szkole umiejętnościami z zakresu doboru surowców i technologii produkcji.

Konkurs jest również doskonałą okazją do zdobycia cennych nagród zarówno dla uczniów, jak i szkoły autora najciekawszej, zwycięskiej pracy. Nagrodzeni zostaną wszyscy uczestnicy konkursu wraz z opiekunami.

Jak co roku, jest o co walczyć. Organizatorzy starają się, aby i w tym roku pula nagród była na podobnym poziomie jak w latach poprzednich. Już dzisiaj wiadomo, że sponsorem głównym nagród będzie firma Hikoki, a nagród dodatkowych firmy Nestro, PolishStyl oraz Högert Technik. Klasa zwycięzcy konkursu otrzyma refundację kosztów uczestnictwa w targach DREMA 2023 (przejazd autokarem i bilety wstępu). Uczniowie klas osób wyróżnionych wraz z opiekunami otrzymają bilety wstępu na targi. Nagrodę ufunduje MTP. Wszystkie szkoły, które wezmą udział w konkursie, otrzymają bezpłatną prenumeratę miesięczników „Gazeta Przemysłu Drzewnego” oraz „Meblarstwo. Komponenty i technologie”, począwszy od października 2023 r.

 

 

Termin nadsyłania prac na konkurs „Wyczarowane z drewna” upływa 5 września, a wyłonienie zwycięzcy oraz prac wyróżnionych odbędzie się 8 września.

Przedmioty należy przesłać na adres organizatora:

Wydawnictwo INWESTOR
ul. 30 Stycznia 42
83-110 Tczew

Prace powinny zawierać następujące informacje: dane autora i jego szkoły, nazwisko opiekuna, pod okiem którego praca powstawała oraz opis zastosowanej technologii.

 

źródło: https://gpd24.pl/