Organizator:

Targi DREMA to istotny czynnik wspierający producentów mebli

Podziel się

Targi DREMA odgrywają kluczową rolę w wspieraniu producentów mebli, oferując szereg korzyści, które wpływają pozytywnie na rozwój i skuteczność przedsiębiorstw w tej branży.

 

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA to najważniejsze biznesowe spotkanie branży drzewno-meblarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej oraz doskonała platforma promująca najnowsze osiągnięcia technologiczne, design oraz innowacyjne rozwiązania w produkcji mebli. Tworzenie mebli często zależy od dostaw wysokiej jakości surowców i komponentów, a targi DREMA stanowią świetną okazję do nawiązywania kontaktów z dostawcami drewna, płyt meblowych, akcesoriów meblowych i innych materiałów niezbędnych do produkcji. To umożliwia producentom mebli negocjacje warunków zakupu, znalezienie nowych dostawców oraz optymalizację procesu produkcyjnego. Nieodłącznym elementem wrześniowych targów DREMA jest prezentacja nowoczesnych rozwiązań dla sektora meblarskiego, a w tym robotyzacja i automatyzacja procesów produkcji. Targi DREMA gromadzą przedsiębiorstwa oferujące nowoczesne maszyny, narzędzia i technologie związane z przemysłem meblarskim. Dla producentów mebli jest to okazja do zaznajomienia się z najnowszymi rozwiązaniami, które mogą zwiększyć efektywność produkcji, obniżyć koszty oraz podnieść jakość końcowego produktu.

- Robotyzacja i automatyzacja stanowią obecnie kluczowy trend w ewolucji branży meblarskiej, rewolucjonizując tradycyjne metody produkcji i wprowadzając nowe standardy efektywności i jakości. Wraz z postępem technologicznym, przedsiębiorstwa meblarskie coraz częściej inwestują w nowoczesne systemy automatyzacji, wykorzystując roboty, maszyny sterowane komputerowo i zaawansowane technologie do produkcji mebli. - podkreśla Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA, prezes stowarzyszenia DROMA. - Wprowadzenie robotów do procesu produkcji mebli przyczynia się także do zwiększenia efektywności i szybkości produkcji. Maszyny pracują bez przerwy, eliminując bariery związane z czasem pracy ludzi, co skraca cykle produkcyjne i pozwala na szybsze reagowanie na zmienne rynkowe. To z kolei umożliwia przedsiębiorstwom meblarskim dostosowanie się do zmieniających się trendów konsumenckich oraz skrócenie czasu wprowadzania nowych produktów na rynek - dodaje dyrektor Półrolniczak, optymistycznie patrząc w przyszłość.

Podczas DREMY producenci mebli mogą także wymieniać wiedzę, doświadczenia, pomysły z innymi przedstawicielami branży. Polski Kongres Meblarski, Fabryka Mebli na Żywo DREMA Dzieciom, pokazy w Strefie Youtuberów, Strefa Trendów to cenne źródło know-how, które pozwala firmom na podpatrzenie dobrych praktyk, dostosowywanie się do zmian rynkowych, unikanie błędów innych producentów oraz doskonalenie własnych procesów produkcyjnych.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w 40.- jubileuszowej edycji Międzynarodowych Targów Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, która odbędzie się w dniach 10-13.09.2024 r., oczywiście w Poznaniu! Do zobaczenia!