Organizator:

Targi DREMA organizują Kongres Federacji EUMABOIS!

Podziel się

22 września w Krakowie rozpoczął się coroczny Kongres Europejskiej Federacji Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS. Organizację wydarzenia powierzono w tym roku Stowarzyszeniu Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA oraz Targom DREMA.

Organizacja spotkania w Polsce potwierdza wysoką lokatę w rankingu największych i najważniejszych wystaw światowych maszyn, narzędzi i komponentów dla przemysłu drzewnego i meblarskiego, jakie przez lata wypracowały sobie Targi DREMA. To świadectwo jakości, prestiżu imprezy i jej znaczeniu na arenie międzynarodowej.

-To wyróżnienie jest dla nas tym ważniejsze, że wypada w czasie, w którym świętujemy obchody stulecia Międzynarodowych Targów Poznańskich, oraz trzydzieści lat od założenia Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, organizacji kluczowych dla promocji przemysłu drzewnego i meblarskiego w Polsce.

W 2007 roku, kiedy po raz pierwszy występowaliśmy w roli gospodarza, spotkanie odbyło się w Poznaniu, dlatego w tym roku zaprosiliśmy delegatów EUMABOIS do Krakowa. – tłumaczy dyrektor DREMY i Prezes Zarządu Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA Andrzej Półrolniczak.

Kongres Eumabois w Krakowie będzie okazją do prezentacji potencjału polskich producentów maszyn i narzędzi dla branży drzewnej i meblarskiej.

Europejska Federacja Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS to międzynarodowe stowarzyszenie, które od ponad 60 lat aktywnie promuje europejski przemysł obróbki drewna na arenie międzynarodowej i działa w ochronie jego interesów.