Organizator:

System Imos iX - prezentacja na targach DREMA 023

Podziel się

Imos rozwija i dystrybuuje oprogramowanie dla meblarstwa i wyposażenia wnętrz na całym świecie. Oprogramowanie CAD/CAM/NET/DATA łączy projekty mebli i wyposażenia wnętrz (w tym osprzętu dla dostawców mebli) w kompletny proces z internetowego planowania przestrzennego, pozyskiwania zamówień i kalkulacji poprzez sterowanie bieżącymi maszynami CNC aż do rozwiązań dla punktów sprzedaży.


System Imos iX to wszechstronny system projektowo-produkcyjny, stworzony specjalnie dla producentów, projektantów, dystrybutorów mebli oraz firm specjalizujących się w wyposażaniu wnętrz.

System ten opiera się na zestawie aplikacji i baz danych, które pozwalają producentom zwiększyć efektywność wszystkich etapów przygotowania, produkcji i dystrybucji mebli. Równocześnie optymalizuje zarządzanie czasem oraz stanami magazynowymi, prowadząc do znaczących oszczędności

 

Na targach DREMA 2023 w Poznaniu będą zaprezentowane nowości – oto niektóre z nich:

💥 Projektowanie CAD i wizualizacja projektów 💥

👉  System Imos iX umożliwia szybkie tworzenie ofert opartych na konkretnych projektach.
👉  Dzięki renderom klient może zobaczyć, jak zamierzony mebel prezentuje się w rzeczywistości – można zobaczyć jak wygląda i prezentuje się oczekiwany przez niego mebel w przestrzeni np. własnego mieszkania: kuchni, pokoju, sypialni.

 

💥Automatyzacja w projektowaniu i produkcji 💥

👉  Największym atutem systemu imos iX jest pełna automatyzacja generowania danych CNC, wraz z informacjami o narzędziach i technologiach produkcji.
👉  Dane są d są w odpowiednim dla danej maszyny formacie. Nim trafią do produkcji, system przetwarza je na podstawie parametrów zlecenia klienta, tworząc w pełni kompleksową dokumentację zawierającą wszystkie wytyczne konstrukcyjne.

 

💥 Zarządzanie dokumentacją bez konieczności drukowania 💥

👉  Menedżer Dokumentacji to narzędzie służące do generowania plików projektów zawierających szczegółowe dane i instrukcje dotyczące konstrukcji mebli.

👉  Dokumentacja ta jest niezbędna zarówno w procesie produkcji, jak i montażu mebli w przestrzeni klienta.

👉 Dokumenty można wydrukować lub przekształcić w format PDF.  

👉 Stworzone dokumenty są przejrzyste, opisy czytelne, a zdjęcia i wymiary artykułów łatwo zrozumiane.

 

💥 Zarządzanie magazynem i dostawami 💥

👉  System Imos korzysta z bezpośredniego dostępu do obszernej biblioteki podzespołów i okuć wiodących dostawców.
👉 Moduł Imos iX iFurn umożliwia łatwe aktualizowanie bazy danych online oraz korzystanie z komponentów w strukturze projektów.

👉 Nie tylko pojedyncze elementy mebli, ale także ich zestawy można swobodnie wykorzystać.

 

💥 Kontrola produkcji i montażu mebli 💥

👉  Imos iX Scout to narzędzie dedykowane zarządzaniu produkcją i montażem mebli.
👉  Ta zintegrowana aplikacja internetowa dostarcza aktualnych, szczegółowych danych o zamówieniach oraz ułatwia komunikację między działami i pracownikami. Imos iX Scout zawiera pełne dane produkcyjne i bazę elementów.
👉 Etykiety kodów QR pomagają identyfikować poszczególne podzespoły mebli.

 

💥 Sprzedaż i dystrybucja online 💥

👉 Imos iX Net to konfigurator mebli umożliwiający klientom tworzenie indywidualnych projektów mebli i ich zamawianie przez stronę internetową sklepu.

👉 Ten intuicyjny konfigurator działa na różnych urządzeniach i opiera się na technologii 3D, przyspieszając proces projektowania mebli.

👉  Posiada interfejs, który pozwala klientom samodzielnie tworzyć meble i składać zamówienia bez trudności.

Więcej: https://soft-technik.net/#imos

 

Międzynarodowe targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu drzewnego i Meblarskiego DREMA odbędą się w dniach 12-15 września 2023 roku, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – zapraszamy serdecznie!