Organizator:

STREFA PARKIETU

Podziel się

Podczas targów DREMA będzie można odwiedzić Strefę Parkietu. W tej strefie odbywa się wiele wydarzeń, które co roku przyciągają nowych zwiedzających. Organizator - Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy od lat tworzy dla odwiedzających miejsce do rozwoju, ale i zapoznania się z technologicznymi i narzędziowymi nowościami.

BILETY ORGANIZATOR KONTAKT

Strefa Parkietu, czyli miejsce o bogatym repertuarze wydarzeń. Z pewnością zaciekawi nie tylko wykonawców parkietów, lecz wielu z odwiedzających targi. To nie tylko możliwość podziwiania najpiękniejszych, drewnianych podłóg. To także zapoznanie się z technologią ich wykonania, czy sposobem na utrzymania w oryginalnym stanie przez długi czas.

W ramach tej strefy odbywać się będą także Warsztaty Branży Parkietów i Usług Parkieciarskich. Celem tego przedsięwzięcia jest promocja i popularyzacja najwyższej jakości parkietów. W tym przede wszystkim polskiej branży, która jest bardzo szeroko rozwinięta. W ramach poszerzania kwalifikacji przedstawione zostaną innowacyjne rozwiązania z zakresu parkietów podłogowych. Wszyscy zainteresowani będą mogli wzbogacić się o specjalistyczną wiedzę. Zarówno teoretyczną, jak i praktyczną, z zakresu parkieciarstwa.

Warsztaty Parkieciarskie to nie tylko wiedza teoretyczna. Jest to przede wszystkim usystematyzowanie specjalistycznych, posiadanych już informacji. Oprócz przekazywania przydatnych umiejętności wynikających z wykładów, należy wspomnieć o części praktycznej. Opiera się ona na możliwości zdobycia dyplomów czeladnika lub mistrza w zawodzie parkieciarza. By otrzymać taką nobilitację, należy przede wszystkim pozytywnie przejść przez część praktyczną. Część ta będzie dostępna dla zwiedzających. Pierwszy etap zakończony pozytywną oceną przez ekspertów, upoważnia do podejścia kandydata do egzaminu pisemnego. Jest to szansa na osiągnięcie nowych kompetencji w dziedzinie parkieciarstwa, a także zdecydowanie podniesienie poziomu swojej wiedzy.

Jak już zostało wspomniane, grafik w Strefie Parkietu jest zapisany przez od deski do deski. W tym miejscu odbędzie się również otwarte szkolenie dla rzeczoznawców parkieciarstwa. Aktualna, specjalistyczna wiedza to niezbędnik rzeczoznawcy, stąd taka inicjatywa organizatorów. Jest to szansa na poznanie punktu widzenia ekspertów w tej specyficznej dziedzinie parkieciarstwa. Znakomite osobistości, specjaliści i naukowcy poprzez swoje wystąpienia przybliżą nam wiele aspektów. Są to między innymi skomplikowane zagadnienia i problemy związane z realizacja robót parkieciarskich. W szczególności poruszony zostanie temat oceny przygotowania podłoża, zastosowanie materiałów i technologii, prawnych aspektów związanych z wykonywaniem czynności rzeczoznawcy.