Organizator:

Siódma edycja KOOPDREWu już za nami!

Podziel się

Dziś, 9 września 2019 r miała miejsce siódma edycja Kongresu Przemysły Drzewnego KOOPDREW, którego hasłem przewodnim było: "Buduj z drewna".

Tegoroczna edycja cieszyła się dużą frekwencją (ok. 170 osób), uczestnicy dopisali i z zainteresowaniem przysłuchiwali się wystąpieniom prelegentów.

Rafał Szefler, Dyrektor Biura Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego, tak przemawiał na otwarciu: - O programie rozwoju polskiego budownictwa drewnianego jeszcze usłyszymy. Sami Państwo wiecie, że w ostatnim czasie ten segment budownictwa mocno się rozwija. W Polsce budownictwem z drewna zajmuje się około 700 firm. Znakomita większosć z nich potrafi budować szybko, i zgodnie ze sztuką. Polskie domy drewniane możemy znaleźć w wielu miejscach na świecie, głównie w Europie.

Dyrektor Biura Izby stawiał również pytania dotyczące przyszłości branży - Co stoi na przeszkodzie aby budownictwo drewniane było w Polsce tak popularne jak choćby w Skandynawii? Stereotypy na temat jakości, trwałości, czyli niewiedza. Inwestor jest przekonany, że dom z cegły jest trwalszy, bezpieczniejszy. Naszym zadaniem jest stworzenie jednakowych norm i to już się dzieje, dobrych uwarunkowań prawnych, które zachęcą do tego rodzaju budownictwa odpowiedniej promocji drewna jako trwałego, ekologicznego materiału służącego do budowy.

Padały też obietnice oraz nakreślony został kierunek rozwoju działań Izby: - Możecie być Państwo pewni że Polska Izba Gopsodarcza Przemysłu Drzewnego dołoży wszelikich starań, aby promować drewno jako najlepszy materał budulcowy, że drewna można stworzyć fantastyczne projekty domów, z drewna produkujemy także wyposażenie domów, podłogi, drzwi, okna, wanny, umywalki. Rok przyszły będzie stał pod znakiem intensywnej promocji budownictwa drewnianego. Usłyszycie z pewnością o wielu naszych projektach.

Uzupełnieniem konferencji , w ramach której wystąpiło wielu znamienitych gości, było Polsko-Białoruskie Forum Przemysłu Drzewnego. Liczna delegacja przedstawicieli najważniejszych agencji rządowych na Białorusi oraz przedstawiciele tamtejszych firm drzewnych przedstawiła, w jaki sposób polskie firmy mogą rozszerzyć współpracę z gospodarczą - zarówno w zakresie zakupu wyrobów drzewnych, jak i mozliwości inwestycyjnych w tamtejszych Wolnych Strefach Ekonomicznych.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć!