Organizator:

Prezydent EUMABOIS chwali targi DREMA

Podziel się

Juergen Köppel, Prezydent Europejskiej Federacji Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS oraz CEO firmy Leitz, zaszczycił swoją obecnością tegoroczną edycję bloku targów DREMA, Furnica i Sofab 2019.

Podczas uroczystego otwarcia z ust Prezydenta Eumabois padło wiele słów uznania dla poznańskiej wystawy.

W swoim przemówieniu Köppel zwrócił uwagę, że targi DREMA to międzynarodowa wystawa z długoletnią tradycją, pokazującą, jak dla branży drzewnej i meblarskiej ważny jest polski rynek. Wizyta na targach DREMA to wspaniałe doświadczenie, podczas którego przez cztery dni można zaobserwować , jaki jest stan technologii i innowacji. Poznańska wystawa i miasto Poznań to idealna platforma i okazja do nawiązania nowych relacji oraz rozpoczęcia owocnego i dobrze prosperującego biznesu. Nadchodzące dni to okazja do tworzenia sieci kontaktów i budowania nowych relacji biznesowych, a także do rozpoczęcia nowych przyjaźni. Dyrektor generalny Leitz wspomniał również, że targi DREMA zawsze znajdują się na jego liście obowiązkowych miejsc do odwiedzenia.

- Obecnie, to bardzo ważny czas, szczególnie ze względu na fakt, że gospodarka światowa znajduje się pod pewnym napięciem. Ale musimy wspólnie zmierzyć się zarówno z szansami, jak i wyzwaniami. Zwłaszcza teraz nie powinniśmy zapominać, że jesteśmy w trakcie historycznej zmiany, która nazywa się Przemysłem 4.0. Zmiany następować będą długofalowo, ponieważ jest to proces mentalny - jesteśmy w trakcie tego procesu i na pewno zobaczymy kilka interesujących, wpisujących się w tę ideę produktów podczas targów DREMA. W tym kontekście Polska jest bardzo ważnym rynkiem i bardzo ważnym krajem, szczególnie dla naszej branży drzewnej. Zaprezentuję jedną liczbę - w 2018 r. importowano do Polski maszyny warte ponad 207 mln euro, których celem była tylko produkcja mebli. I te maszyny stworzyły trzecie miejsce na świecie w produkcji mebli tutaj w Polsce. Myślę, że to niezwykle imponująca liczba. Nie tylko produkcja polskich mebli jest historycznie imponująca, ale także produkcja maszyn do tworzenia mebli. Dlatego jestem bardzo szczęśliwy, że mamy możliwość współpracy ze stowarzyszeniem DROMA – to świetny partner na europejskiej platformie i świetny partner wspierający nie tylko mnie jako prezydenta, jak również całą federację Eumabois – podkreślał Juergen Köppel.

Prezydent Eumabois zachęcał, aby zacząć wielką wystawę z pewnością i świadomością strategicznej wartości samej Polski i Europy Wschodniej. Możliwość spotkania się z kolegami i konkurencją, także na poziomie europejskim, ma istotny wpływ na integrację branży w celu stworzenia bardzo silnego rynku europejskiego. - Zjednoczeni mamy siłę, aby zmienić biznes i stworzyć owocny rynek - i właśnie taki jest Poznań – mówił Köppel. - Dlatego pragnę przedkazać moje najlepsze życzenia organizatorom, wszystkim wystawcom, a zwłaszcza odwiedzającym targi DREMA 2019, a na koniec chcę wyrazić moją wielką wdzięczność za profesjonalną współpracę i wspaniałą pomoc, której możemy doświadczać od naszego partnera DROMA podczas ostatnich, ale i nadchodzących lat.

Europejska Federacja Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS jest organizacją non-profit, której celem jest promowanie europejskiego przemysłu obróbki drewna, ochrona jego interesów oraz wszelkie inne kwestie istotne dla jego przedstawicieli. Do głównych zadań Federacji należą kwestie techniczne, marketingowe oraz te oscylujące wokół uczciwej polityki.