Organizator:

Premiera Okleiniarki CEHISA OPTIM-P

09.09.2020 12:00:00

Podziel się

CEHPOL Poznań Sp. z o.o. - dystrybutor nowoczesnych maszyn do produkcji mebli i wyłączny przedstawiciel na polskim rynku renomowanego producenta okleiniarek – hiszpańskiej firmy Cehisa pojawi się na Targach DREMA 2020. Podczas targów DREMA swoją polską premierę będzie miała Okleiniarka CEHISA OPTIM-P !!!

 

CEHPOL Poznań Sp. z o.o. - dystrybutor nowoczesnych maszyn do produkcji mebli i wyłączny przedstawiciel na polskim rynku renomowanego producenta okleiniarek – hiszpańskiej firmy Cehisa, który od 20 lat dostarcza maszyny do małych, średnich i dużych zakładów produkcyjnych.

W bogatej ofercie CEHPOL Poznań znajdują się m.in.: okleiniarki wąskich płaszczyzn dla każdego rodzaju obrzeża i wielu różnorodnych zastosowań, pilarki pionowe ELCON, pilarki formatowe CASOLIN, pilarki panelowe NIMAC.

Do wszystkich oferowanych maszyn CEHPOL Poznań zapewnia autoryzowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Więcej informacji  http://cehpol.pl/

Zapraszamy na stoisko CEHPOL Poznań na Targach DREMA 2020 

Zobacz relację firmy CEHPOL Poznań z targów DREMA 2019

Podczas targów DREMA swoją polską premierę będzie miała Okleiniarka CEHISA OPTIM-P !!!

OPTIM-P to kolejny model, prostej i konkurencyjnej cenowo okleiniarki spod znaku CEHISY, wyposażonej w agregat frezowania wstępnego, która przeznaczona jest dla małych zakładów rzemieślniczych z aspiracjami w zakresie wysokiej jakości wykończenia krawędzi elementów płytowych.

Okleiniarka CEHISA OPTIM-P to maszyna kompaktowa, a jej całkowita długość wynosi zaledwie 2020 mm. Zmieści się więc w każdym zakładzie rzemieślniczym. Łatwa obsługa i prosta regulacja wszystkich agregatów sprawiają, że typowa dla zakładów rzemieślniczych produkcja jednostkowa lub krótkoseryjna nie stwarza najmniejszych problemów.

Maszyna przystosowana jest do przyklejania obrzeży wykonanych praktycznie z każdego, dostępnego na rynku, materiału, jak: melamina, PVC, ABS czy też fornir o grubości od 0,4 do 2 mm. Okleiniarka wyposażona jest w automatyczny system podawczy obrzeża z klasycznym talerzem na materiał w rolkach. Posiada on system ustawiania zgrubnej długości odcinanego obrzeża, co pozwala na oszczędne gospodarowanie niejednokrotnie drogim materiałem. Obcinanie zgrubne odbywa się z wykorzystaniem pneumatycznej gilotyny, a specjalny mechanizm zapobiega cofaniu się obrzeża.

System transportu bazuje na przenośniku łańcuchowym z nakładkami płytkowymi, a jego prędkość pracy jest stała i wynosi 7 m/min. Rolki górne zamontowane zostały na ruchomej belce umożliwiającej ich pozycjonowanie, w zależności od grubości okleinowanego elementu. Regulacja w zakresie od 8 do 50 mm odbywa się ręcznie za pomocą śruby, a wartość nastawy widoczna jest na wskaźniku mechanicznym.

Jeśli chodzi o pozostałe, istotne z punktu widzenia użytkownika, wymiary obrabianych elementów, to ich minimalna długość określona została przez producenta na 200, a szerokość na 75 mm. Wszystkie agregaty obróbcze umieszczone są w dźwiękochłonnej kabinie wyposażonej w przeszkloną pokrywę. W każdym egzemplarzu zamontowane jest oświetlenie typu LED. Maszyna wyposażona jest w niewielki panel sterowania z wyświetlaczem cyfrowym i wyłącznikiem bezpieczeństwa. Umożliwia on załączanie każdego agregatu z osobna. Program sterujący pozwala na zapisanie w jego pamięci dziesięciu różnych programów obróbczych.

Agregat wstępnego frezowania krawędzi PF-2 zbudowany jest z dwóch wysokoobrotowych, przeciwbieżnie pracujących silników o mocy 1,1 i 0,75 kW. Pracują na nich głowice diamentowe o wysokości 55 i średnicy 60 mm. Całość poprzedzona jest długą przykładnicą. Grubość skrawanej warstwy ustawiana jest manualnie w zakresie od 0 do 2 mm. Nadmuch sprężonego powietrza na płytę sprawia, że powstające w trakcie frezowania wióry i pył są łatwiej odprowadzane przez instalację odciągową, a krawędź płyty jest czysta i przygotowana do przyklejenia obrzeża. Opcjonalnie, w strefie tej można również dodatkowo zamontować zespół natrysku płynu antyadhezyjnego.

Za nakładanie kleju odpowiada jednostka M2-NS, składająca się z pokrytego teflonem zbiornika kleju z funkcją czuwania, rolki nanoszącej i dwóch rolek dociskowych. Pojemność zbiornika wynosi 1,5 kg, a jego dno pochylone jest pod kątem 30°, co jest bardzo istotną cechą w przypadku stosowania klejów granulowanych. Regulacja temperatury odbywa się za pomocą elektronicznego termostatu, a czas nagrzewania nie przekracza 10 min. W pakiecie wyposażenia opcjonalnego znaleźć można dodatkowy zbiornik kleju M2-NS oraz stację dokującą dla zbiorników. Oprócz tego okleiniarkę przystosować można także do pracy z klejami typu PUR. Zmiana rodzaju stosowanego kleju odbywa się bez konieczności wymiany zbiornika, a system ten funkcjonuje pod nazwą „Duomelt”. Zachodzi wprawdzie konieczność użycia środka czyszczącego, ale w połączeniu z programem, który sam dostosowuje czas pracy maszyny, można w ciągu 15 min przestawić się na inny rodzaj kleju bez dodatkowych czynności manualnych.  

Precyzyjne obcinanie nadmiaru długości przyklejonego obrzeża odbywa się w ruchu. Jednopiłkowy agregat V-1 przemieszcza się po precyzyjnych prowadnicach pryzmatycznych. Jest on napędzany szybkoobrotowym silnikiem o mocy 0,27 kW i został wyposażony w odciąg wiórów. Z kolei frezowanie nadmiaru szerokości obrzeża realizowane jest przez jednostkę oznaczoną symbolem JC-1. Zbudowana jest ona z dwóch silników – górnego i dolnego o mocy 0,27 kW każdy, uzbrojonych w głowice z ostrzami wymiennymi. Regulacja tego zespołu odbywa się ręcznie za pomocą mechanizmów śrubowych, z wizualizacją nastawy na wskaźniku mechanicznym.

Na wolnym miejscu zainstalować można jedną z dwóch jednostek opcjonalnych. Płaska cyklina klejowa RR-8, składająca się z dwóch prostych noży, z niezależnie regulowanym kopiałem pionowym, odpowiada za usuwanie nadmiaru kleju wyciśniętego w procesie klejenia przez rolki dociskowe. W strefie jej pracy zainstalowano także nadmuch sprężonego powietrza oraz odciąg. W opcji agregat ten może być załączany z pozycji pulpitu sterującego, a także może współpracować z systemem natrysku płynu czyszczącego. Z kolei polerka PC-3 zbudowana jest z dwóch niezależnych i pochylanych silników pracujących z prędkością obrotową 1500 obr./min.

Bilety dla profesjonalistów (0 zł) Bilety dla majsterkowiczów Karty wjazdu