Organizator:

Nowości Grupy HOMAG na Targach DREMA 2024

Podziel się

Cyfrowa fabryka, ukazująca wydajną produkcję mebli w formacie 3D (za pomocą platformy iVP), będzie atrakcyjnym punktem wizyty przedsiębiorców meblowych na stoisku firmy HOMAG nr 44 w hali nr 5, podczas targów DREMA w Poznaniu, w dniach 10-13 września. Dzięki specjalnym okularom do wirtualnej rzeczywistości szybko i sprawnie będzie można zobaczyć przestrzeń produkcyjną fabryki mebli wyposażonej w maszyny marki HOMAG. Od pojedynczych urządzeń, przez gniazda obróbkowe, aż po kompleksowe, zintegrowane linie produkcyjne.

WIZJA I KONCEPCJA STOISKA HOMAG

- Po raz pierwszy, w ramach HOMAG Solution Hub, pokażemy na poznańskich targach wirtualną fabrykę w nowej odsłonie. Doświadczyć będzie można prezentacji na kilku zestawach VR jednocześnie – mówi Piotr Kaseja, Specjalista ds. Robotyzacji i Automatyzacji w HOMAG Polska. -Wykorzystujemy środowisko iVP do projektowania oraz wizualizacji koncepcji przestrzeni produkcyjnych. To rozwiązanie pozwala przedsiębiorcom planującym inwestycje rozwojowe, spełniające standardy Przemysłu 4.0, dopasować odpowiednie maszyny i zwizualizować je względem dostępnej przestrzeni. Specjalne okulary pozwalają kilku osobom w tym samym czasie, w wymiarze 3D zobaczyć, jak w rzeczywistości mogą wyglądać różne koncepcje ustawień obrabiarek.

Wystarczy przedstawić ekspertom firmy HOMAG swoje oczekiwania, aby opracowali oni rozwiązania, które będzie można zobaczyć w wirtualnej rzeczywistości.

-HOMAG Solution Hub to jedyna w swoim rodzaju okazja dla wszystkich odwiedzających, aby w jednej chwili przenieść się w przyszłość produkcji mebli i przekonać się do rozwiązań firmy HOMAG – przekonuje Piotr Kaseja.

 

 

INNOWACJE ZMIENIAJĄ CODZIENNOŚĆ

Prezentacja targowa firmy HOMAG Polska wpisuje się w jej obchody 25-lecia działalności w Polsce. Dlatego prócz kompleksowych rozwiązań, pod hasłem
Z pasją zmieniamy codzienność”, zaprezentuje ona najnowsze technologie i kompleksowe rozwiązania systemowe we wszystkich obszarach ich zastosowania oraz klasach wydajności. Bardzo aktywnie będzie promować swoje rozwiązania cyfrowe, automatyzację robotyzację produkcji oraz usługi serwisowe w zakresie maszyn do produkcji mebli. 

Zostaną zaprezentowane najnowsze rozwiązania z uwzględnieniem inteligentnych aplikacji. W myśl idei Przemysłu 4.0 cyfryzacja stanowi duże ułatwienie w funkcjonowaniu nie tylko dużych fabryk produkujących na masową skalę, ale również małych i średnich przedsiębiorstw.

Takim kamieniem milowym i innowacją w programowaniu CNC jest system programowania woodWOP, którego obecnie dostępna wersja 8.1 zawiera sporo nowości i aktualizacji. Zaletą innowacyjnego interfejsu tego oprogramowania jest duża powierzchnia graficzna, na której obrabiany przedmiot wyświetlany jest trójwymiarowo. Po wprowadzeniu parametrów obróbki można szybko i łatwo zaprogramować operacje frezowania, wiercenia i cięcia piłą oraz stworzyć ich realistyczną reprezentację graficzną. Gwarantuje to najwyższy poziom bezpieczeństwa programowania i stałą kontrolę podczas tworzenia programu.

Ponieważ z oczywistych powodów producenci mebli kierują swoją uwagę na rozwiązania automatyzujące, z wykorzystaniem robotów, HOMAG przygotował oprogramowanie CutRite, pozwalające zlecać i optymalizować produkcję bezpośrednio z biura. Po zatwierdzeniu zamówienia, system generuje dane produkcyjne dla maszyn, w tym przykładowo dla pilarki z robotem, co znacząco upraszcza drogę od zamówienia do wykonania.

Oczekiwania w zakresie oprogramowania do projektowania indywidualnych mebli w możliwie najkrótszym czasie, które jest łatwe w obsłudze i jednocześnie zapewnia dużą elastyczność podczas projektowania, spełnia SmartWOP. Jest to oprogramowanie do nowoczesnego projektowania mebli. W praktyce SmartWOP jest wydajnym systemem CAD/CAM, który dzięki funkcji „przeciągnij i upuść” umożliwia przeciąganie elementów mebla do wybranej wcześniej bryły. Zaprojektowane meble można zapisywać we własnej bibliotece i w każdej chwili je przeglądać bądź modyfikować. Funkcja planowania przestrzeni umożliwia dodatkowo łatwe i szybkie projektowanie całego wyposażenia, np. do biura lub kuchni. Wystarczy jedno kliknięcie, aby operator maszyny przesłał dane ze SmartWOP bezpośrednio do „cyfrowej teczki zamówień”. Całe zamówienie, w tym wszystkie szczegóły, takie jak status zamówienia i lista części, dostępne są w productionManager i można je przekazać bezpośrednio do produkcji.

To rozwiązanie jest istotnym krokiem w kierunku cyfrowej przyszłości. Umożliwia przejrzyste monitorowanie wszystkich elementów i komponentów niezbędnych w danym zamówieniu. Stanowi fundament zmiany procesów w dziale przygotowania i produkcji, obejmującej krótkie ścieżki i pełną przejrzystość zamówień w produkcji. 

Jak zintegrować cyfrowe aplikacje z codzienną pracą? Odpowiedź jest prosta – tapio.

Znów pojawi się na targach DREMA platforma tapio, która jest znaczącym partnerem pomagającym w przemyśle drzewnym tworzyć cyfrowe sieci między maszynami, narzędziami, materiałami i klientem. Dzięki ścisłej współpracy partnerów możliwa jest prosta i kompleksowa wymiana danych między wszystkimi elementami procesu. Oprócz maszyn również narzędzia, materiały i dostawcy oprogramowania odgrywają coraz istotniejszą rolę w świecie tapio.  Platforma współpracuje z coraz większą liczbą partnerów, dzięki czemu oferuje dużo możliwości. Struktura systemu tapio jest niezwykle przejrzysta i umożliwia łatwą obsługę. Odwiedzający targi będą mogli na żywo przekonać się, jak w prosty sposób zintegrować cyfrowe aplikacje z codzienną pracą.  

 

ROBOTYZACJA I AUTOMATYZACJA

Warto odwiedzić targowe stoisko HOMAG Polska z uwagi na prezentowane gniazda produkcyjne z robotami obsługującymi – w jednym przypadku dwa centra obróbcze DRILLTEQ V-200, a w drugim – DRILLTEQ V-310.

Pierwsze rozwiązanie tworzy w pełni automatyczne i niezwykle elastyczne gniazdo obróbcze z możliwością obróbki elementów ułożonych w tzw. chaotyczny stos. Centrum DRILLTEQ V-200 to wszechstronne rozwiązanie, idealne nawet w najmniejszych przestrzeniach roboczych – sama obrabiarka zajmuje zaledwie 5 m2. Kompaktowe centrum wierci, frezuje i wykonuje rowki wpustowe. Tego typu centra sprawdzają się szczególnie  w małych i średnich zakładach produkcyjnych. 

Minimalnie większej powierzchni potrzebuje DRILLTEQ V-310, w parze z robotem, umożliwiające kompleksową obróbkę elementów meblowych. Kompaktowa budowa tego modelu pozwala w parze z robotem i systemem powrotnikowym zoptymalizować proces produkcji w zakresie podawania i odbierania elementów oraz wymiany narzędzi dzięki systemowi intelliGuide. Łatwą i ergonomiczną obsługę zapewnia wychylny pulpit obsługi z monitorem, z regulacją wysokości. Nie ujdzie też uwadze specjalistów bogate wyposażenie, z magazynkami do 45 wrzecion wiertarskich, z dwiema piłami do wykonywania rowków wpustowych. 

PODRÓŻ W PRZESZŁOŚĆ? TEŻ CIEKAWA!

Na stoisku będzie też można odbyć podróż w czasie z okazji obchodzonego w tym roku 25-lecia HOMAG Polska. Firma HOMAG wychodzi naprzeciw tym, którzy nie będą mieli okazji odwiedzić stoiska HOMAG podczas targów DREMA. Po raz pierwszy, w ramach LIVE.HOMAG Polska, nadawać będzie studio na żywo! Zaplanowano panele dyskusyjne z klientami, naukowcami, newsy targowe, porady serwisowe i produktowe. Specjaliści i eksperci odpowiedzą na często zadawane pytania z zakresu oprogramowania, automatyzacji, serwisu czy rozwijającego się intensywnie w Polsce budownictwa drewnianego. Nie sposób nie skorzystać z tej formy komunikacji i posłuchać najnowszej wiedzy na fanpage’u spółki (Facebook oraz YouTube HOMAG Polska).

HOMAG WRAZ Z DEUTSCHE LEASING SADZI DRZEWA NA 25-LECIE

- Akcją CSR „HOMAG Kręcimy Kilometry i Pomagamy. Sadzimy drzewa na 25 lat!” chcemy uczcić 25 lat obecności HOMAG w Polsce, angażując się m.in. w inicjatywę na rzecz środowiska – podkreśla Joanna Miężał-Basińska, Manager ds. Marketingu i Komunikacji w HOMAG Polska. - Jest to działanie, które idealnie odzwierciedla wartości naszej organizacji i przyczynia się do stabilizacji klimatu, stanowiąc ważny krok w kontekście promowania zrównoważonego rozwoju.

- Partnerem strategicznym akcji jest Deutsche Leasing Polska, która aktywnie wspiera inicjatywę. Nasza wieloletnia współpraca w zakresie finansowania maszyn dla klientów stanowi duże wsparcie dla każdej ze stron. Dlatego dołączenie do akcji pracowników Deutsche Leasing Polska w obchody 25-lecia traktujemy jako kolejny obszar owocnej współpracy pomiędzy naszymi spółkami – dodała Monika Siemion, dyrektor sprzedaży Deutsche Leasing Polska.

Na jesień HOMAG Polska wspólnie z Deutsche Leasing Polska rozpoczyna sadzenia drzew, za pośrednictwem wyspecjalizowanej w tego typu działaniach firmy – posadzimy.pl. Więcej o samej akcji będzie można się dowiedzieć w mediach społecznościowych HOMAG Polska. Ponadto w ramach obchodzonego jubileuszu 25 lat firma przygotowuje szereg promocji usługowych i produktowych.

Bilety