Organizator:

Nowości firmy SCM na DREMA 2019

Podziel się

Na najważniejszym wydarzeniu branżowym w Polsce, targach DREMA nie mogło zabraknąć nowości firmy SCM GROUP. Hasło reklamowe "You will never work alone” świetnie podsumowuje przesłanie nowej oferty maszyn do drewna włoskiego producenta, czyli tworzenie nowych modeli produkcyjnych, które mają na celu zwiększenie wydajności fabryk oraz uproszczenie procesu produkcyjnego.

SCM ma w swojej ofercie szeroki wachlarz rozwiązań technologicznych dla dużych i małych zakładów stolarskich. Od centrów obróbczych i wiertarskich do obróbki płyt i materiałów przemysłu meblarskiego, do konkretnych rozwiązań dla drewna litego, oraz budownictwa drewnianego; od wymiarowania do okleinowania; od szlifowania do montażu.

Kompaktowa wiertarka sterowana numerycznie morbidelli cx220

Na targach DREMA mogliśmy zobaczyć m.in. maszyny stolarskie do produkcji mebli z gamy morbidelli. Producent chwali się jeszcze większą wydajnością oraz lepszą precyzją obróbki. Zaprezentowana kompaktowa wiertarka sterowana numerycznie morbidelli cx220 jako idealne rozwiązanie przeznaczona zarówno do wiercenia NC jak i pojedynczych partii.

11545_1.jpg

Nowa konstrukcja głowic wiertarskich gwarantuje niespotykaną dotąd wydajność i skuteczność. Stół roboczy umożliwia wiercenie również delikatnych powierzchni. Nowe, profilowane zaciski umożliwiają obróbkę płyty nawet w pozycjach wewnątrz samego chwytaka, co znacznie skraca czas cyklu i wyraźnie optymalizuje chwyt produktu.

Kolejne istotne nowości to nowe urządzenia do zwrotu paneli z automatycznym rozładunkiem oraz możliwość wprowadzenia nowych, dostosowanych do potrzeb klienta jednostek operacyjnych, takich jak jednostka dla złącz typu "Clamex" oraz nowe jednostki do aplikacji kołków dla coraz bardziej zindywidualizowanych procesów.

Przy obróbce drewna wyróżnia się także pięcioosiowe centrum obróbcze do wiercenia i frezowania morbidelli m100, które dzięki technologii "ALL-IN-ONE" jest w stanie zaspokoić wymogi przedsiębiorstw i rzemieślników z najróżniejszych sektorów. Konstrukcja umożliwia operatorom załadunek i rozładunek dużych paneli przy zachowaniu całkowitej swobody i bezpieczeństwa. Dzięki zabezpieczeniom PRO-SPEED, możliwe jest użytkowanie maszyny z maksymalną prędkością posuwu, automatycznie redukując posuw, gdy operator wchodzi na obszar wyznaczony przez przednią barierę fotokomórkową. Znaczący wzrost produktywności zapewniają głowice wiertarskie
z wrzecionami RO.AX (Rotoaxial spindle technology), które dzięki swojej innowacyjnej konstrukcji i wysokiej sztywności umożliwiają osiąganie wyższych prędkości obrotowych i pracę bez konieczności konserwacji przez ponad 1000 godzin roboczych.

Ofertę SCM uzupełnia linia okleiniarek olimpic i stefani do szybkiej, precyzyjnej produkcji i stałej orientacji na wysokie standardy jakości. Wśród prezentowanych rozwiązań znajduje się stefani md, szczególnie interesująca dla przemysłu meblarskiego, który produkuje wiele płyt z zachowaniem ciągłości, nawet jeśli różnią się one od siebie zastosowanym obrzeżem. Model ten jest w stanie uzyskać zaskakującą jakość wykończenia dzięki technologii AirFusion+, która pozwala na oklejanie krawędzi bez użycia kleju, oraz dzięki zbiornikowi na klej SGP (Smart Glue Pot), który pozwala na uzyskanie doskonale precyzyjnej linii klejenia. Wysoką wszechstronność gwarantuje możliwość zastosowania dwóch zbiorników: PU BOX L do kleju poliuretanowego oraz zbiornika do kleju EVA. Dzięki temu zawsze możliwe jest jak najlepsze wykorzystanie dwóch klejów o najwyższej jakości klejenia. Możliwe jest również wykonanie krawędzi o trzech różnych promieniach dzięki zastosowaniu wielofunkcyjnych jednostek roboczych z numerycznymi osiami sterowania, które umożliwiają szybkie, optymalne i całkowicie automatyczne przestawienie pomiędzy różnymi procesami.

Spośród rozwiązań do obróbki paneli i drzwi wyróżnia się czopiarka celaschi p30, rozwiązanie "entry level" do kątowego cięcia wysokiej jakości, które zapewnia taką samą precyzję obróbki i niezawodność jak maszyny o najwyższej wydajności, ale z bezkonkurencyjnym stosunkiem jakości do ceny. Celaschi p30 jest idealna do kątowego formatowania i profilowania bez odprysków oraz do wykonania szczelin przelotowych i/lub rowków na wszelkiego rodzaju materiałach.

11545_2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wśród obrabiarek do drewna, główną nowością jest class px 350i, nowa pilarka tarczowa z ruchomym wózkiem i z odchylanym ostrzem do 46°.

Pilarka może pomieścić ostrza do 350 mm (do 300 mm z funkcją podcinaka) i pozwala na bezpieczną pracę przy kompaktowych wymiarach gabarytowych, dzięki swojej szczególnej strukturze i metodzie obróbki, która obejmuje belkę dociskową zapewniającą doskonały trzymanie płyty chroniąc jednocześnie operatora.

Sterowanie "Ready" umieszczone na pulpicie naściennym zapewnia napędzane i zaprogramowane nachylenie ostrza oraz wyposażonego w napęd i możliwego do zaprogramowania tylnego ogranicznika, zapewniając szybkie i precyzyjne pozycjonowanie oraz ograniczając interwencję operatora.

Wśród głównych nowości zaprezentowanych przez SCM, bohaterem jest technologia cyfrowa w postaci odnowionej gamy Maestro Digital Systems, która zróżnicowała i poszerzyła ofertę oprogramowania i usług cyfrowych.

Oprogramowanie składa się z dwóch rodzajów oprogramowania: Maestro office, różnego oprogramowania biurowego do programowania, zarządzania danymi i optymalizacji oraz Maestro active, nowego HMI w maszynie, wyróżnionego na ostatnim konkursie German Design Award, który posiada jedyny w swoim rodzaju interfejs look&feel typowy dla wszystkich technologii SCM oraz o wiele łatwiejszą i bardziej intuicyjną obsługę.

Digital Services natomiast potwierdzają istotną rolę platformy łączącej IoT Maestro connect, która dzięki ciągłej analizie danych pochodzących z maszyn, umożliwia natychmiastowy dostęp do szerokiej gamy usług, takich jak zdalne wsparcie techniczne z okularami o rozszerzonej rzeczywistości, zakup części zamiennych online, konserwacja zapobiegawcza i wiele innych usług, co znacznie zwiększa efektywność i wydajność zakładu produkcyjnego.

-Polski rynek jest bardzo dynamiczny, a trend eksportu do tego kraju jest pozytywny zarówno w przypadku maszyn wolnostojących, jak i linii zintegrowanych - mówi Andrea Santi, dyrektor generalny SCM Polska. -Klienci są coraz bardziej zainteresowani rozwiązaniami zautomatyzowanymi technologicznie, gwarantującymi coraz większą produktywność. Są to firmy, które przywiązują dużą wagę do jakości produktów, które potrzebują niezawodnych rozwiązań i wymagają coraz skuteczniejszej, bezpośredniej i punktualnej obsługi. To są te same czynniki, na których SCM zbudowała swój sukces: jesteśmy historycznym i niezawodnym partnerem dla wszystkich przedsiębiorstw, które pracują z drewnem, od rzemieślników po dużego przemysłu, a ponadto jesteśmy 360-stopniowym doradcą, jeszcze bardziej niż dostawcą, wspierającym i towarzyszącym naszym klientom w ulepszaniu procesów produkcyjnych i rozwoju ich działalności gospodarczej - dodaje Santi.

Firma SCM jest obecna na rynku w postaci bezpośrednio zarządzanej spółki zależnej i rozległej sieci sprzedaży dystrybucyjnej.

-Większość naszych inwestycji dotyczy ciągłego wzmacniania obsługi posprzedażowej, z zespołem zaangażowanych specjalistów, będącymi zawsze na bieżąco z tendencjami w celu zapewnienia powszechnej, konkretnej i wysoce efektywnej obsługi klienta. W ostatnich latach podwoiliśmy liczbę techników zatrudnionych w polskiej filii i stale poszukujemy nowych potencjalnych partnerów - informuje Santi.

Z obrotami przekraczającymi 700 milionów euro, Scm Group jest światowym liderem w dziedzinie technologii obróbki szerokiej gamy materiałów: drewna, plastiku, szkła, kamienia, metalu, materiałów kompozytowych i komponentów przemysłowych. Firmy należące do grupy są na całym świecie wiarygodnymi partnerami znanych branż działających w różnych sektorach: od przemysłu meblarskiego po budownictwo, od motoryzacji po przemysł lotniczy, od przemysłu morskiego po przetwórstwo tworzyw sztucznych.

Scm Group koordynuje, wspiera i rozwija system produktów przemysłowych, podzielony na 3 duże, wysoko wyspecjalizowane centra produkcyjne we Włoszech, zatrudniające 4000 pracowników i bezpośrednio obecne na pięciu kontynentach.