Organizator:

MISTRZOSTWA POLSKI WE WBIJANIU GWOŹDZI

Podziel się

Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ to nieodzowny element targów DREMA. Co roku wydarzenie przyciąga wielu uczestników, chcących zmierzyć się w tej konkurencji. Już po raz XXI będziemy dopingować zawodników, walczących o miano Mistrza Polski.

BILETY NA DREMĘ ORGANIZATOR ZAMÓW PRENUMERATĘ

Jak długa i szeroka jest historia targów Drema tak samo długa jest historia Mistrzostw Polski we Wbijaniu Gwoździ. To w tym roku po raz 21 wyłonimy zwycięzcę tych zawodów. Przedsięwzięcie od lat towarzyszące targom Drema w Poznaniu. Co roku wydarzenie przyciąga rzeszę fanów – tych biorący czynny udział w Mistrzostwach, ale i tych ekscytujących się wydarzeniami na scenie i dopingujących swoich ulubionych zawodników.

Kantówka, młotek oraz gwóźdź, to wszystkie elementy potrzebne do przeprowadzenia konkurencji Wbijaniu Gwoździ. Prostota stojąca po stronie niezbędnego wyposażenia, sprawia że liczba osób praktykujących ten sport się zwiększa. Każdy we własnym garażu, działce, czy innym bezpiecznym dla siebie i innych miejscu może uprawiać tę konkurencję. Pozory jakie stwarza niezbyt skomplikowany ekwipunek, iż jest to łatwa czynność do wykonania są mylne. Wielu zawodników z dużym wyprzedzeniem przygotowuje się do zawodów. Co ciekawe techniki wbijania gwoździ przez zawodników, różnią się od siebie. Przez lata każdy wypracował swoją własną.

Zgodnie z zasadami, by awansować do dalszego etapu należy wbić pięć 3,5-calowych gwoździ w drewniane kantówki. Pięć to maksymalna liczba uderzeń przypadająca na jeden gwóźdź, lecz najlepsi dokonują tego tylko w pierwszym uderzeniu. W kwalifikacjach liczba podejść jest nieograniczona, natomiast w samym finale taką sekwencję bez pomyłki należy wykonać za pierwszym razem.

Do udziału w zawodach organizowanych przez Wydawnictwo Inwestor, przy wsparciu Międzynarodowych Targów Poznańskich, zapraszani są wyłącznie prenumeratorzy naszych czasopism – „Gazeta Przemysłu Drzewnego” lub „ Meblarstwo – Komponenty i Technologie”.

Od wielu lat nasi czytelnicy biorą udział w tym wydarzeniu. Jedni chcą spróbować swoich sił z ciekawości i umożliwionej szansy, drudzy natomiast stawiają sobie za zadanie wygranie turnieju lub pobicie swojego najlepszego dotychczasowego wyniku.

Choć nazwa łatwa i zrozumiałe jej zasady, tak też wykonanie stanowi niemałą trudność dla osób, które dokonują tego pierwszy raz. Dlatego bez odpowiedniego przygotowania wzięcie udziału w Mistrzostwach Polski we Wbijaniu Gwoździ nie zagwarantuje zakwalifikowania się do kolejnej rundy zawodów. Zwiększająca się liczba profesjonalistów na naszym podwórku powoduje, iż aby zdobyć tytuł Mistrza Polski należy trenować równomiernie cały rok. Należy nie tylko skupiać się na samej sile uderzenia, ale i ważnej w tym sporcie koncentracji, opanowaniu i precyzji.

Pomimo, iż Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ mogą wydawać się niszowym sportem, z ograniczoną liczbą zawodników, czy kibiców zawody takie jak te nijako starają się zaprzeczyć temu stwierdzeniu. Z roku na rok osób chcących spróbować swoich sił jest coraz więcej. Na domiar tego na profesjonalizację przedsięwzięcia wpływa liczba konkurujących, którzy regularnie trenują do zawodów.