Organizator:

Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ po raz 19 na Targach DREMA!

Podziel się

Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ to już wieloletnia tradycja, na stałe wpisana w kalendarz targów DREMA w Poznaniu. Co roku wydarzenie to przyciąga wielu uczestników, a sam finał cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wystawców, jak również osób zwiedzających.

XIX Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ

W historii targów DREMA nie ma drugiej takiej inicjatywy, która przez tyle lat jest niezmiennie organizowana, każdego roku ciesząc się tak ogromnym zainteresowaniem, jak właśnie konkurs Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ. Jego popularność nie maleje, a wręcz przeciwnie, każdego roku do rywalizacji zgłaszają się nowi uczestnicy, a dotychczasowi mistrzowie co roku próbują pobić swoje wyniki.

Zadanie nie należy do najłatwiejszych, trzeba bowiem wykazać się niebywałą umiejętnością wbicia pięciu 3,5-calowych gwoździ w drewniane kantówki pięcioma uderzeniami młotka, czyli każdy gwóźdź trzeba wbić jednym uderzeniem. Liczy się tutaj precyzja, doświadczenie, a także umiejętność koncentracji.

Do udziału w konkursie, organizowanym przez Wydawnictwo Inwestor, przy wsparciu Międzynarodowych Targów Poznańskich, zapraszani są wyłącznie prenumeratorzy naszych czasopism – „Gazeta Przemysłu Drzewnego” lub „Meblarstwo – Komponenty i Technologie”. Od lat wydarzenie to organizowane jest właśnie dla naszych stałych czytelników. Zawody odbywają się już od pierwszego dnia Międzynarodowych Targów Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, które w tym roku rozpoczynają się 15 września. Przez wszystkie targowe dni, na stoisku Wydawnictwa Inwestor będą odbywać się eliminacje do wielkiego finału, który tradycyjnie rozegrany zostanie w piątek, ostatniego dnia targów. Zmagania finałowe zawodników są nie lada atrakcją dla zwiedzających targi, którzy żwawo kibicują najlepszym zawodnikom.

Atrakcyjne są również nagrody przewidziane dla uczestników Mistrzostw Polski we Wbijaniu Gwoździ, ufundowane przez partnerów naszego konkursu. Sponsorem głównym jest firma Ita Tools z Krakowa, dystrybutor narzędzi do obróbki drewna i materiałów drewnopochodnych. Dodatkowo uczestnicy biorący udział w konkursie będą mogli zdobyć upominki i gadżety, które sponsorują partnerzy konkursu, między innymi QBRICK SYSTEM, HÖGERT TECHNIK, jak również nagrody w postaci odzieży roboczej, ufundowane przez firmę KDK GROUP. Warto również wspomnieć, że od wielu lat gwoździe dostarcza firma W&W z Marcelowa, dystrybutor narzędzi pneumatycznych i łączników, młotki do ich wbijania dostarcza firma Högert Technik, a solidne sosnowe kantówki, jak zawsze, zapewnia firma Buda z Opalenicy.