Organizator:

Mateusz Szymczak Zastępcą Dyrektora targów DREMA

Podziel się

Mateusz Szymczak współtworzył flagowe projekty Grupy MTP, dziś dołącza do Zespołu targów DREMA.

Mateusz Szymczak z targami poznańskimi związany jest od 2013 roku. Swoją karierę zaczynał jako handlowiec, odpowiedzialny za pozyskiwanie kluczowych wystawców na jedno z największych wydarzeń budowlanych w Europie- Targi BUDMA. Wkrótce powierzono mu obowiązki dyrektora targów związanych z branżami:

  • szklarską - GLASS, jedyne w Polsce Targów Branży Szklarskiej
  • instalacyjną - INSTALACJE - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
  • maszyn, narzędzi i komponentów do produkcji okien, drzwi i bram - WINDOOR-TECH, które stały się jednym z najważniejszych wydarzeń w Europie skierowanym dla rynku stolarki budowlanej.

Jednak to z przemysłem drzewnym czuje się związany najbardziej. Z jednej strony za sprawą ojca – konstruktora w legendarnej już Jaromie Jarocin, którego jeden z projektów – żuraw do załadunku drewna w lesie – wywalczył Złoty Medal MTP! Z drugiej dzięki bezpośredniej współpracy z bardzo wieloma markami, dla których opracowywał projekty o dofinansowanie inwestycji z Unii Europejskiej.

„W polskich fabrykach z sukcesami, wdrażaliśmy innowacje nie tylko na poziomie produktowym, ale przede wszystkim technologicznym i organizacyjnym. Wielomilionowe inwestycje wymagały odważnych decyzji i dla wielu firm był to przełomowy etap w swojej działalności, bezpośrednio wpływający na wzrost konkurencyjności tych przedsiębiorstw na rynku europejskim a i nierzadko na rynkach poza unijnych”.

 

Mateusz Szymczak dołącza do Zespołu odpowiedzialnego za organizację targów DREMA w chwili, gdy przed branżą  drzewną i meblarską pojawiają się nowe szanse, ale i wyzwania.

„To moment, w którym rewolucja przemysłowa nabrała ogromnego rozpędu. Przedsiębiorcy nie zastanawiają się już „czy”, ale kiedy automatyzować i robotyzować produkcję. Szukają także rozwiązań, które pozwolą w najmniejszym stopniu oddziaływać na środowisko. Wszystko to pociąga za sobą konieczność wprowadzenia ogromnych zmiany w firmach na poziomie organizacyjnym. Targi DREMA to najlepsze miejsce na wymianę fachowej wiedzy, doświadczeń oraz przegląd aktualnych trendów i najnowszych technologii związanych z optymalizacją i organizacją produkcji w branży drzewnej i meblarskiej, dlatego bardzo się cieszę, że dołączam do Zespołu DREMY, który odpowiada za organizację jednego z najważniejszych wydarzeń branżowych na świecie”.

Witamy w Zespole i życzymy wielu sukcesów!