Organizator:

Magazyn Biomasa zaprasza do strefy antysmogowej

Podziel się

-Pellet jest coraz popularniejszym paliwem w Polsce. Zarówno dla odbiorców indywidualnych, jak i instytucjonalnych czy przemysłowych. Organizowana przez naszą redakcję strefa antysmogowa na stoisku „Magazynu Biomasa” będzie promowała to ekologiczne biopaliwo – mówi Jolanta Kamińska z wydawnictwa Biomass Media Group.

 

 

Strefa antysmogowa to punkt informacyjny, na którym zostaną pokazane urządzenia grzewcze na biomasę: kocioł na zrębkę drzewną Altereco i piecyk na pellet La Nordica Extraflame. – Zaprezentujemy zalety obu urządzeń, podpowiemy, dla kogo są odpowiednia, jak je eksploatować i czym zasilać – mówi Robert Rogosz z firmy Rynek Pelletu oferującej nowoczesne urządzenia grzewcze na pellet i biomasę.

- Na strefie antysmogowej będziemy także przekazywać podstawowe informacje na temat pelletu. Na stoisku będzie można odebrać bezpłatny egzemplarz „Pelletowej mapy Polski” czyli ogólnopolskiego zestawienia producentów i dystrybutorów dobrego pelletu drzewnego. Poza tym redakcja „Magazynu Biomasa” opowie o roli pelletu w walce ze smogiem, wyjaśni jak otrzymać dofinansowanie na pellet w ramach programu „Czyste Powietrze” i opowie o najważniejszych zasadach związanych z eksploatacją kotła czy piecyka na pellet.

- Polska jest 5. producentem pelletu drzewnego w Europie. Krajowy rynek rośnie. Coraz więcej osób jest zainteresowanych pelletem, jako wygodną i czystą alternatywą dla węgla czy ekogroszku. Popularność tego ekopaliwa będzie rosnąc w związku z coraz większymi ograniczeniami dotyczącymi stosowania paliw kopalnych w gospodarstwach domowych. Serdecznie zapraszamy do strefy antysmogowej na porcję rzetelnej wiedzy o pellecie i na pakiet branżowych informacji o rynku pelletu – mówi Jolanta Kamińska.

Strefa antysmogowa będzie czynna podczas targów Drema od 15 do 18 września. Strefa jest zlokalizowana na stoisku „Magazynu Biomasa” w pawilonie 5.

Bilety dla profesjonalistów (0 zł) Bilety dla majsterkowicza Karty wjazdu