Organizator:

ITA TOOLS zaprasza do strefy DREMA TOOLS

Podziel się

ITA TOOLS może pochwalić się jednym z najbardziej innowacyjnych parków maszynowych nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Zobaczcie, co ITA TOOLS przygotowała dla Was w tym roku!

W tym roku, na targach w ramach przestrzeni DREMA TOOLS firma ITA TOOLS skupi się na promowaniu kilku ze swoich projektów, takich jak e-Narzędziownia, oraz na prezentacji dotyczących materiałów kompozytowych w meblarstwie, precyzji mocowania narzędzi, znaczeniu ich wyważenia i wynikających z nich korzyści dla klientów. 

eNarzędziownia 4.0 jest odpowiedzią na wyzwania związane z gospodarką narzędziową w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Na targach DREMA 2021 każdy odwiedzający będzie miał szansę by samemu zapoznać się z bogatymi możliwościami aplikacji. 

eNarzędziownia 4.0 to jedyna na rynku aplikacja internetowa zarządzania i gospodarki narzędziowej w przedsiębiorstwach produkcyjnych. W praktyce umożliwia ona odwzorowanie struktury przedsiębiorstwa w systemie do warunków rzeczywistych. 

System umożliwia między innymi ewidencję stanów magazynowych narzędzi, a także śledzenie historii każdego narzędzia od momentu zakupu, przez kolejne procesy serwisowania, zmianę średnicy narzędzia po ostrzeniu, aż do jego złomowania.   

W Polsce, ale i na świecie proces wyważania narzędzi po ostrzeniu często jest niedoceniany. Firmy, które zajmują się ostrzeniem narzędzi często nie posiadają wyważarek. Również w tej dziedzina firma ITA TOOLS podąża za najlepszymi technologicznymi rozwiązaniami.  

Co to jest wyważanie narzędzi? W teorii wyważanie narzędzi jak i innych elementów wirujących polega na uzyskaniu jak najlepszego rozkładu masy ciała wyważanego narzędzia aby wirowało ono bez zbędnych niewyważonych sił odśrodkowych. Nierówne rozłożenie masy są nazywane niewyważeniem. Powoduje ono siły odśrodkowe, wibracje i hałas podczas wirowania. Przy większej prędkości nasilają się i są one dużo bardziej zauważalne. Łożyska, zawieszenia, obudowy i fundamenty mogą być narażone na duże obciążenia spowodowane wibracjami wynikającymi z niewyważenia, co powoduje także zwiększone zużycie. Produkty z niewyważonymi częściami często mają krótszą trwałość.  

 

Dzięki najnowocześniejszym maszynom, narzędzia produkowane i ostrzone w ITA TOOLS zachowują o 20% większą żywotność, 15% większą szybkość pracy, lepsze wykończenie powierzchni oraz zwiększoną dokładność pracy w porównaniu do narzędzi niewyważonych. Wyważenie przekłada się również na większą żywotność wrzeciona maszyny,  a tym samym – na mniejsze koszty serwisowania.  

                                           

Podobna sytuacja jest z uchwytami narzędziowymi. Praca na wysokowydajnych obrabiarkach z wykorzystaniem ultranowoczesnych narzędzi skrawających, zamocowanych za pomocą dobrej jakości uchwytów narzędziowych przynosi bardzo dobre efekty. Wysoka jakość uchwytów, za którą kryje się przede wszystkim wysoka jakość wykonania i wyważenie, niesie za sobą szereg plusów dla całego procesu, takich jak dłuższa żywotność narzędzi skrawających, idealna jakość obrabianej powierzchni czy mniejsze zużycie wrzeciona obrabiarki. 

Aby zapewnić najwyższą jakość mocowania narzędzi firma ITA TOOLS wprowadziła do sowiej oferty uchwyty termokurczliwe.

Serdecznie zapraszamy, strefa DREMA Tools, hala 5, stoisko nr 38