Organizator:

Innowacyjne technologie, które wyznaczają trendy w przemyśle drzewnym

Podziel się

Targi DREMA to miejsce prezentacji technologii jutra i rozwiązań dedykowanych obróbce drewna, przemysłowi meblarskiemu i tartacznemu, których uzupełnieniem są maszyny do rozkroju i szycia tkanin, komponenty do produkcji mebli oraz akcesoria meblowe.

Trwająca pandemia sprawiła, że kwestie automatyzacji produkcji stały się jeszcze bardziej istotne, co potwierdzają liczne badania i raporty branżowe. Nie da się uniknąć inwestycji w innowacyjne technologie i nowoczesne maszyny, a dzięki targom DREMA zwiedzający będą mieli szansę przekonać się, że robotyzacja to przyszłość niemal każdego obszaru funkcjonowania przedsiębiorstw produkcyjnych, od systemów pomiarowych i sterujących po bezpieczeństwo pracy.

Sąd Konkursowy Złotego Medalu, pod przewodnictwem profesora Jerzego Smardzewskiego docenił te rozwiązania, które wpisują się w obecne trendy i kreują rozwiązania na przyszłość.

Jednym z nich jest niewątpliwie PCS® Preventive Contact System / System zabezpieczający operatora pilarki przed zranieniem firmy FELDER GROUP POLSKA. Jest to Bezkontaktowy System Bezpieczeństwa, który po wykryciu niebezpieczeństwa wypadku, przebiegunowuje magnesy trwałe.   Powstaje w ten sposób ogromna siła odpychająca, która powoduje opuszczenie tarczy pod stół maszyny, poza strefę zagrożenia, dodatkowo cały agregat zostaje w sposób kontrolowany wyhamowany. Na podstawie badań ustalono, że System ma 100% skuteczności aktywacji w przypadku wykrywania ciała człowieka. System PCS nie uszkadza żadnego elementu pilarki,  i jest ona natychmiast ponownie gotowa do pracy. 

Sąd konkursowy wyróżnił również Frez Kompresyjny z węglika spiekanego V809.XB - Silent TURBO-3 firmy FHU N-POL Krzysztof Noga. Układ wielu ostrzy i odpowiednia geometria narzędzia powodują zmniejszoną chropowatość obrabianej powierzchni, zmniejszone opory skrawania (redukcja zużycia energii elektrycznej) i cichszą pracę. Specjalna powłoka X-tremeBlue® wzmacnia i chroni krawędzie ostrzy przez nadmiernym nagrzewaniem i zwiększa ich twardość powierzchniową. 

 Kolejnym z ciekawych rozwiązań nagrodzonych Złotym Medalem na Dremie jest Stół szlifierski RODONIT firmy NAWARA SERWIS. Dzięki temu urządzeniu można zoptymalizować produkcję oraz wyeliminować wyrzut pyłu poza strefę szlifowania, a dodatkową nowością jest system stanowisk szlifierskich z własnym odciągiem. Praca przy stole gwarantuje bezpieczeństwo oraz komfort pracy, a wysoka sprawność oraz parametry filtracji sprawiają, że stół szlifierski jest produktem eko-innowacyjnym. Opisane  produkty to tylko wybrane propozycje spośród rozwiązań prezentowanych na targach DREMA. W wydarzeniu wezmą udział kluczowe organizacje i stowarzyszenia branżowe, izby gospodarcze oraz wielu wystawców  , którzy przedstawią kompleksową ofertę dla przemysłu drzewnego i meblarskiego – od surowców, materiałów i  komponentów do prekursorskich rozwiązań mających zastosowanie w obróbce drewna i  produkcji mebli. Serdecznie zapraszamy!