Organizator:

InfoTEC CNC - relacja z targów DREMA, Furnica, Sofab 2019

Podziel się

Dla firmy InoTEC CNC - jednego z największych wystawców targów Derma 2019, tegoroczne wydarzenie odbyło się pod hasłem robotyzacji i automatyzacji procesów produkcji mebli.

Robotyzacja i automatyzacja w procesie produkcji mebli jest to spojrzenie w przyszłość, nie tylko rozwoju firmy InfoTEC CNC, ale przede wszystkim rozwoju branży meblarskiej. Zrobotyzowane systemy produkcyjne, znane głównie z branży automotive, zaczynają odgrywać kluczową rolę również wśród producentów mebli. Na targach Drema InfoTEC CNC zaprezentował trzy zrobotyzowane gniazda produkcyjne InfoTEC RSP, które dedykowane są dla producentów mebli skrzyniowych oraz tapicerowanych. Przedstawione rozwiązania, były to przykładowe zrobotyzowane stanowiska produkcyjne, które można modyfikować i konfigurować. InfoTEC CNC posiada również jednostkę – InfoTEC ENGINEERING, wyspecjalizowaną w projektowaniu i budowaniu od podstaw indywidualnych systemów.

Zrobotyzowane stanowisko InfoTEC RSP otrzymało Złoty Medal targów Drema 2019.

InfoTEC-RSP-Drema-2019-3.jpg

 

InfoTEC CNC na Drema 2019 zaprezentował również szeroki wachlarz swoich produktów, w tym m.in.: frezarki CNC, wiertarki CNC, centra obróbcze, centa do nestingu, maszyny do rozkroju pianki i włókniny tapicerskiej. Każdy z odwiedzających mógł osobiście obejrzeć maszyny z bliska i zapoznać się z ich pracą. Goście mieli również okazję, aby porozmawiać z przedstawicielami techniczno-handlowymi i poznać pełną ofertę InfoTEC CNC.

Na szczególną uwagę zasługiwała linia do produkcji mebli skrzyniowych oparta na centrum obróbczym InfoTEC PRO EVO z zintegrowanym automatycznym magazynem płyt meblowych InfoTEC 4 EVO. Linia była uzbrojona również w zrobotyzowane gniazdo produkcyjne do zbierania elementów po obróbce.

Szczególną uwagę zwracały również wiertarki CNC InfoTEC D i InfoTEC D LITE, które są ciekawą alternatywą, lub też uzupełnieniem centrum obróbczego o wiercenia horyzontalne.

InfoTEC-CNC-Drema-2019-4.jpg

 

Targi Drema 2019 to również inspiracje i nowości. W 2019 roku InfoTEC CNC był koordynatorem strefy Tapicernia 4.0 oraz Globalna Innowacja w Kuchni. Strefy te były stworzone, aby zaprezentować w jednym miejscu i czasie pełną ofertę dla producentów mebli – tapicerowanych (Tapicernia 4.0) i skrzyniowych (GIwK). Synergiczne wydarzenia w których udział wzięły takie firmy jak: Abrys Sysmem, Allcomp, Amatec, Blum, Drew-Met, Frontres, ICA Polska, ITA Tools, Kronospan, Lamello, PUREKO, Ramaro, Shilsner, i zaprezentowały swoją ofertę, co pozwoliło zwiedzającym kompleksowo poznać nowości w branży meblarskiej.

Strefy Tapicernia 4.0 oraz Globalna Innowacja w Kuchni były również częścią projektu Drema Dzieciom, który od kilkunastu lat towarzyszy wraz z targami Drema. Celem projektu jest połączenie aktywności biznesowej z aktywnością prospołeczną, co sprawia, iż w trakcie targów Drema są produkowane meble na cele charytatywne.

Drew-Met-Drema-2019.jpg

ZOBACZ RELACJĘ VIDEO:

 

WIĘCEJ >>  TUTAJ