Organizator:

Felder Group zaprasza na Targi DREMA!

Podziel się

Tradycja – innowacja – perfekcja. Decyzja bez ryzyka, czyli Fedler Group Polska. Firma już od 60 lat konstruuje, produkuje i sprzedaje obrabiarki dla branży drzewnej. Co pokaże na tegorocznej edycji Targów DREMA?

 

 

FEDLER GROUP POLSKA O SOBIE:

Tradycja – innowacja – perfekcja. Decyzja bez ryzyka

Już od 60 lat konstruujemy, produkujemy oraz sprzedajemy obrabiarki dla branży drzewnej.  
 
Dla nas to pewnik: siła, pasja oraz optymizm podczas procesu tworzenia jest motorem, który nas napędza i decyduje o naszym sukcesie. Dla Felder Group dzisiaj, jak również w przyszłości wspólnym celem, który naznaczony jest respektem w stosunku do naszych klientów oraz środowiska naturalnego, jest budowa najlepszych obrabiarek do drewna. Takie podejście jest wzmacniane przez każdą obrabiarkę, która opuszcza naszą fabrykę Felder Group w Hall w Tyrolu. 
 
Wraz z konsekwentną innowacją i konstruktywnymi technologiami ciągle wyznaczamy nowe standardy i w ten sposób jako Felder Group z marką Felder, Format4, Hammer oraz Mayer, udaje nam się bezkompromisowo spełniać indywidualne wymogi stawiane przez zakłady stolarskie z rzemiosła i przemysłu.
 
Począwszy od pilarek taśmowych poprzez maszyny wieloczynnościowe, pilarki formatowe, strugarki, frezarki, a skończywszy na centrach obróbczych CNC lub okleiniarkach sprzężonych z magazynami płyt i z najnowocześniejszymi systemami robotyzacji – my z Felder Group oferujemy Państwu do każdego wyzwania podczas obróbki drewna perfekcyjnie dopasowaną maszynę, tak indywidualną jak Państwa wyzwania.

FELDER GROUP POLSKA NA TARGACH DREMA 2020!

Pawilon 5, stoisko 63

Projekt "Szafka w 15 minut"

pokazy odbywają się codzienne o godzinie 11:00 i 14:00 

 

SZAFKA OD PROJEKTU DO MONTAŻU Z FORMAT-4

 

Projekt „Szafka w 15 minut”, to przede wszystkim praktyczne warsztaty, podczas których pokażemy produkcję szafki od jej zaprojektowania aż po montaż.

Podstawowym zamysłem tego projektu jest podanie usługowym zakładom meblarskim gotowych rozwiązań problemów pojawiających się podczas realizacji indywidualnych zamówień do których należą: przygotowanie projektu, czas realizacji, jakość wykonania oraz zużycie materiałów i odpady.

Do projektowania korpusów szafek wykorzystamy oprogramowanie F4Design Platinum, a do produkcji połączone sieciowo, sterowane numerycznie maszyny – pilarkę panelową Mayer kappa 100 z drukarką etykiet, okleiniarkę prostoliniową Format-4 tempora 60.12 e-motion z automatycznym ustawianiem agregatów oraz przelotowe centrum frezująco-wiercące z możliwością bezpośredniego kołkowania creator 950 premium  FORMAT-4.

 

Na pierwszym etapie przedstawimy jak w prosty i łatwy sposób, wykorzystując oprogramowanie F4Design Platinum dedykowane do projektowania korpusów meblowych wykonać można projekt pojedynczej szafki czy też ciągu mebli. Program ten też wygeneruje listy materiałowe, które są podstawą do zamówienia wszystkich materiałów potrzebnych do realizacji konkretnego zamówienia. Poza tym wyeksportuje listy formatek dla pilarki panelowej i programy wykonawcze dla centrum CNC.

 

Drugi etap obejmie:

  • rozkrój płyty meblowej na pilarce panelowej Mayer kappa 100 z wykorzystaniem programu do optymalizacji cięcia ARDIS i oznakowanie formatek etykietami z kodami kreskowymi
  • okleinowanie formatek na okleiniarce temporaz 60.12 e-motion z automatycznym ustawianiem agregatów z panelu sterowniczego i agregatem zaokrąglania naroży
  • wiercenie na centrum przelotowym creator 950 premium otworów konstrukcyjnych po wcześniejszym zeskanowaniu etykiet,
  • montaż szafki