Organizator:

Ekologiczne źródła ciepła i sposoby wykorzystania pelletu

Podziel się

Po raz kolejny na targach DREMA pojawi się Strefa Czystego Powietrza. Zaprezentowane zostaną najpopularniejsze modele kotłów i piecyków pelletowych, a na pytania dotyczące tych urządzeń i spalania samego pelletu odpowie ekspert.

Strefa Czystego Powietrza na targach

Po raz kolejny na targach Drema pojawi się Strefa Czystego Powietrza. W ramach stoiska „Magazynu Biomasa” zorganizowany zostanie punkt informacyjny dotyczący ekologicznych źródeł ciepła i wykorzystania pelletu. Zaprezentowane zostaną najpopularniejsze modele kotłów i piecyków pelletowych, a na pytania dotyczące tych urządzeń i spalania samego pelletu odpowie ekspert.

 

Kotły na biomasę – coraz popularniejsze

Kotły na biomasę, w tym pellet to coraz popularniejszy wybór wśród osób decydujących się na wymianę dotychczasowej instalacji w swoim domu. Rokrocznie ten segment rynku notuje duży wzrost. Zainteresowanie takimi urządzeniami rośnie, m.in. ze względu na dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze”. Jego celem jest wyeliminowanie w ciągu najbliższych lat tzw. „kopciuchów” – nieefektywnych, starych kotłów zasilanych węglem, flotami lub miałem, o niskiej klasie energetycznej.

 

„Czyste” technologie i paliwa

Nowoczesne kotły pelletowe i zrębkowe, urządzenia do granulacji oraz topowe marki pelletowe. To tylko wybrane „czyste technologie i paliwa”, które będzie można zobaczyć w Strefie Czystego Powietrza. Zorganizowana przez Magazyn Biomasa edukacyjna przestrzeń umożliwi zwiedzającym zapoznanie się z ekologicznymi rozwiązaniami grzewczymi, które stają się coraz ważniejszym elementem ogólnopolskiej walki ze smogiem. W punkcie konsultacyjnym będzie można również uzyskać informacje na temat programu „Czyste Powietrze”, a także pobrać bezpłatne materiały edukacyjne.

 

Edukacyjna Strefa Czystego Powietrza

– W ramach Strefy Czystego powietrza udostępnimy także bezpłatnie nasze publikacje dotyczące pelletu: Raport „Pellet Drzewny w Polsce”, którego celem jest popularyzacja pelletu jako ekologicznego, odnawialnego paliwa, „Pelletową mapę Polski” czyli aktualne zestawienie producentów i dystrybutorów pelletu z podziałem na województwa, „Rynek Pelletu” – cykliczny magazyn poświęcony produkcji i spalaniu tego biopaliwa, a także najnowsze wydanie „Magazynu Biomasa” – mówi Jolanta Kamińska, redaktor prowadząca Magazynu Biomasa.