Organizator:

DREMA Tools i DREMA Hobby - nowoczesna stolarnia i ostrzenie narzędzi od ITA Tools!

Podziel się

Kontynuacją na tegorocznej edycji targów DREMA 2023 jest strefa DREMA Tools oraz DREMA Hobby, w ramach których firma ITA Tools wraz z partnerami zaprezentuje pełną gamę narzędzi dla stolarstwa, zakładów rzemieślniczych, branży wykończeniowej, a nawet użytkowników DIY. Odbędą się również warsztaty na żywo z kompleksowej obróbki nowoczesnych materiałów stosowanych w meblarstwie.

 

Już po raz kolejny firma ITA TOOLS zaprezentuje nowe rozwiązania dla branży obróbki drewna podczas targów DREMA. W tym roku przedstawione zostaną możliwości maszyny marki VOLLMER z serii CS. Umożliwia ona ostrzenie pił węglikowych do średnicy 860 mm. Maszyny te zapewniają maksymalną wydajność, a ostrzenie odbywa się jednocześnie z natarcia i przyłożenia w jedynym cyklu. Gwarantuje to nawet dwukrotnie większą liczbę ostrzeń.

Maszyny CS 860 realizują tylko jeden cel: maksymalne uproszczenie ostrzenia pił tarczowych HM przy zapewnieniu maksymalnej elastyczności. Umożliwia to uzyskanie doskonałych rezultatów szlifowania przy jednoczesnej optymalizacji pracy. Co wyróżnia maszyny CS 860? Przede wszystkim gwarancja wysokiej stabilności, maksymalnych osiągów i doskonałych rezultatów szlifowania. Warto przekonać się, jak proces szlifowania oscylacyjnego powierzchni natarcia, przyłożenia oraz boków umożliwia tworzenie indywidualnych kombinacji.

ITA TOOLS jest liderem w ostrzeniu narzędzi innowacyjną metodą ablacji laserowej. Ablacja laserowa polega na wykorzystaniu nanosekundowych i  pikosekundowych impulsów laserowych do usunięcia materiału znajdującego się na powierzchni narzędzia. Pełna automatyzacja przyspiesza proces ostrzenia, a dzięki możliwości ostrzenia całego zestawu w jednym cyklu bez konieczności demontażu ostrzy, zachowana zostaje ich równa średnica. Ablacja laserowa daje możliwość wyostrzenia kąta od 15 mikronów i zachowania doskonałej precyzji nawet przy najbardziej skomplikowanych profilach. Co więcej, powierzchnia obrabianego materiału nie nagrzewa się, a sam laser nie wpływa termicznie na jego strukturę. W efekcie diament zyskuje gładkie i wyraźnie zarysowane krawędzie. Ablacja laserowa jest znacznie dokładniejsza i wydajniejsza od tradycyjnych metod ostrzenia. Z powodzeniem wykorzystywana jest przy serwisie narzędzi diamentowych: głowic, noży, frezów, wierteł oraz pił tarczowych.

W strefie DREMA Tools nie zabraknie także prezentacji na żywo najnowszych rozwiązań w zakresie narzędzi do obróbki drewna, płyty wiórowej czy materiałów kompozytowych, w tym szerokiej prezentacji innowacyjnych narzędzi diamentowych i VHM, głowic wstępnego frezowania na okleiniarki oraz hoggerów, produkowanych przez ITA TOOLS! W strefie DREMA HOBBY zaprezentowane zostanie kompletne wyposażenie stolarni oraz cenione marki narzędziowe, takie jak CMT Orange Tools, ITA TOOLS,  Piher, Virutex, Staco, czy Fisch. Frezy, piły tarczowe, wiertła, brzeszczoty, otwornice, ściski, elektronarzędzia  - wszystko w jednym miejscu do zobaczenia w prezentacyjnych ekspozytorach i na żywo podczas pracy. Organizatorzy strefy wraz z zaproszonymi specjalistami z firmy Pfleiderer i Sevroll przedstawią ich praktyczne zastosowanie w obróbce najbardziej popularnych materiałach używanych w meblarstwie.

 

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA odbędą się w dniach 12-15 września 2023 roku, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – zapraszamy serdecznie!