Organizator:

DREMA dla majsterkowiczów i pasjonatów pracy w drewnie!

Podziel się

W sektorze drzewno-meblarskim wciąż przybywa miłośników stolarstwa i pasjonatów pracy z drewnem. DREMA to targi przyjazne majsterkowiczom i hobbystom, które ze swoją ofertą wychodzą naprzeciw ich potrzebom. Warto już dziś zaplanować pobyt na najważniejszym spotkaniu przedstawicieli branży obróbki drewna w Europie Środkowo-Wschodniej i być tam, gdzie wiedza oraz nowoczesne narzędzia i maszyny są na wyciągnięcie ręki! Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA odbędą się w Poznaniu już w dniach 10-13 września 2024.

Siła targów DREMA ma moc przyciągania. Do grona wystawców najbliższej edycji już dołączyli liderzy branży. Najnowsze technologie dla przemysłu drzewnego i meblarskiego od 10 do 13 września 2024 r. ponownie wypełnią hale Międzynarodowych Targów Poznańskich. Nie zabraknie dyskusji na temat wyzwań oraz sposobów na rozwiązanie aktualnych problemów, z którymi zmagają się firmy produkcyjne. Eksperci wskażą nie tylko trendy i optymalne kierunki zmian, ale doradzą także jak je skutecznie wdrożyć. Targi DREMA 2024 są idealną przestrzenią dla przedstawienia współczesnych technologii i rozwiązań dedykowanych zarówno pasjonatom pracy z drewnem, jak i profesjonalistom z branży obróbki drewna.

Osoby z pasją stolarską i hobbystycznie zajmujące się obróbką drewna mają do dyspozycji tańszy bilet wstępu dla majsterkowiczów. Bilet, w cenie 54 zł, upoważnia do jednokrotnego wejścia na teren ekspozycji targów Drema 2023 w jednym wybranym dniu.

BILET DLA MAJSTERKOWICZÓW - 55 zł

  • dla majsterkowiczów i pasjonatów prac w drewnie
  • uprawnia do jednokrotnego wejścia w jednym wybranym dniu targów
  • rejestracja nie jest wymagana
  • cena biletu w kasie - 60 zł

-> GODZINY OTWARCIA TARGÓW

10.09.2023 | wtorek |10:00 - 17:00

11.09.2023 | środa | 10:00 - 17:00

12.09.2023 | czwartek 10:00 - 17:00

13.09.2023 | piątek | 10:00 16:00

 

ZOBACZ, JAK WYGLĄDAŁA EDYCJA 2023

KUP BILET FOTO I VIDEO

ZAINSPIRUJ SIĘ

Sporą część targów poświęcono pracom w drewnie, narzędziom ręcznym i elektronarzędziom. To gratka nie tylko dla profesjonalistów, ale też majsterkowiczów i miłośników DIY. Z myślą o nich przygotowano ekspozycję z szeroką prezentacją maszyn w ruchu, narzędzi i urządzeń do obróbki drewna, kompleksową ofertą zaopatrzenia dla producentów mebli (surowce, materiały, komponenty, technologie). Udział w DREMA 2024 zapowiedzieli liczni producenci i dystrybutorzy maszyn i narzędzi oraz instytucje wspierające rozwój.

 

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

Organizatorzy targów DREMA obserwując tendencje na rynku od dłuższego czasu odchodzą już od tradycyjnego postrzegania imprez wystawienniczych.

-Współczesne targi to nie tylko ekspozycja w pawilonach, ale wydarzenie łączące bogatą ofertę wiodących firm branży z energią spotkań, wymianą myśli i wiedzą płynącą z licznych debat, konferencji i pokazów odbywających się w tej samej przestrzeni. Staramy się zachęcać naszych partnerów oraz liderów w przemyśle do dzielenia się swoją wiedzą oraz współtworzenia targów poprzez różne aktywności. Stawiamy na zagadnienia nośne, mające bezpośrednie przełożenie na rozwój innowacyjnych technologii w przemyśle drzewnym i meblarskim. - zapowiada Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA. 

DREMA Tools I DREMA Hobby

Kontynuacją na tegorocznej edycji jest strefa DREMA Tools i DREMA Hobby, w ramach których firma ITA Tools wraz z partnerami zaprezentuje pełną gamę narzędzi dla stolarstwa, zakładów rzemieślniczych, branży wykończeniowej a nawet użytkowników DIY. Odbędą się również warsztaty na żywo z kompleksowej obróbki nowoczesnych materiałów stosowanych w meblarstwie, jak również pokazy ostrzenia narzędzi innowacyjną metodą ablacji laserowej.

Live Woodworking

LIVE WOODWORKING to wydarzenie pod patronatem portalu NARZEDZIOHOLICY.PL oraz kwartalnika The TOOLS odbywające się na powierzchni 400 m2, które zaskoczy zwiedzających 3 strefami aktywności:

  • PREZENTACJI w której każdy zwiedzający zasięgnie porady oraz informacji odnośnie interesujących go produktów. Będzie można w niej zobaczyć i skorzystać z narzędzi i rozwiązań prezentowanych przez partnerów i zaproszonych gości. 
  • LIVE WOODWORKING – Podczas trwania całych targów DREMA zespół portalu narzedzioholicy.pl, Grupa Parkieciarze oraz dekarskie trio - 3brody, pracując na żywo zaprezentują swój kunszt, dzieląc się także wiedzą i doświadczeniem.
  • Strefą GRY - przestrzeń rozrywki, w której przez cztery dni profesjonalny mistrz ceremonii będzie prowadził emocjonujące konkursy z licznymi nagrodami. Atrakcją wydarzenia angażującą zwiedzających będą zadania, wymagające zarówno wiedzy jak i praktycznych umiejętności.  

DREMA Dzieciom

Podczas tegorocznych targów DREMA 2023 odbędzie się 16 już odsłona pokazowej produkcji mebli na żywo, ponownie pod hasłem DREMA Dzieciom dla Ukrainy. Celem przedsięwzięcia jest prezentacja najnowszych technologii produkcji mebli z wykorzystaniem zautomatyzowanych i zrobotyzowanych procesów, który łączy się z szlachetnym aspektem wydarzenia - wyprodukowane meble dziecięce trafią do najbardziej potrzebujących dzieci z domów dziecka na terenie Ukrainy. DREMA DZIECIOM to akcja charytatywna organizowana przez Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Grupę MTP, udział w niej bierze wielu partnerów - firmy, które dostarczają niezbędne materiały, maszyny i narzędzia, oraz studentów, którzy odpowiadają za cały etap produkcji na terenie pokazowej fabryki mebli na żywo.

Plan produkcyjny zakłada wytworzenie 100 zestawów mebli  do pokoju dziecięcego, którego skład stanowią między innymi: łóżko z materacem, szafa/regał do przechowywania. Przy produkcji mebli planowana jest prezentacja najnowszych rozwiązań związanych z automatyzacją i robotyzacją procesów technologicznych wpisujących się w „Przemysł 4.0”. Produkcja obejmuje proces obróbki płyt meblowych, oklejania wąskich płaszczyzn, uszlachetniania powierzchni elementów drewnianych, montażu i segregacji okuć, pakowania podzespołów i elementów oraz przygotowania do wysyłki w tym logistyki magazynowej.

Nowości programowe

Ponownie na targach DREMA zagości w tym roku Strefa Trendów dla Meblarstwa – miejsce spotkań i ekspozycja firm z branży meblarskiej, pokazy designu i najnowszego wzornictwa dotyczącego projektowania mebli (płyty, tkaniny, okucia) oraz Strefa Pokazowa Youtuberów wraz z pokazami rzemiosła drewnianego w wykonaniu znanych twórców internetowych.

Michał Szczurek to ekspert z branży stolarskiej. Prowadzona przez niego pracownia stolarska znana jest wielu pasjonatom rzemiosła, meblarstwa i nowoczesnego designu dzięki prowadzeniu coraz bardziej popularnego kanału YouTube: ARGO Woodcraft.

Patryk Olender to pasjonat pracy w drewnie, producent mebli, który specjalizuje się głównie w stołach loftowych. Tworzy filmy o tematyce stolarskiej i publikuje je na swoim kanale YouTube: Wood Flow, gdzie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, przedstawia recenzje i ciekawe patenty na proste rzeczy oraz odpowiada na pytania widzów, aby im pomóc i maksymalnie ułatwić realizację stolarskich przedsięwzięć.

Mistrzostwa i konkursy

W programie targów znalazły się też wydarzenia, które od lat rozpalają emocje, jak Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ. Zawodnicy staną przed niełatwym zadaniem wbicia pięciu 3,5-calowych gwoździ w drewniane kantówki pięcioma uderzeniami młotka (każdy gwóźdź trzeba wbić jednym uderzeniem). W tej konkurencji liczą się precyzja, doświadczenie, a także umiejętność koncentracji. 

Ciekawie zapowiada się również wystawa konkursowa "Wyczarowane z drewna". Zadaniem uczestników zmagań - uczniów szkół ponadpodstawowych, uczących się w klasach o profilu drzewnym - jest stworzenie oryginalnego przedmiotu z drewna, który dotąd nie był powszechnie wykonywany z tego surowca. W poprzednich edycjach konkursu powstały już tak wyjątkowe przedmioty z drewna, jak motor, armata, quad, rowery, bolid, szkielet człowieka, maszyna do szycia czy tornister.

Nie zabraknie stałych punktów programu: Strefy Parkietu wraz z pokazami i warsztatami parkieciarskimi – zarządzanej przez Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy, Poligonu Umiejętności i demonstracji lakierniczych przygotowanych przez czasopismo Lakiernictwo Przemysłowe, Strefy Czystego Powietrza z ekspozycją nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań oraz systemów dla ogrzewania od Magazynu Biomasa.

 

KUP BILET FOTO I VIDEO

DLACZEGO WARTO?

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA odbędą się w dniach 10-13 września 2024 roku, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – zapraszamy serdecznie!
KUP BILET FOTO I VIDEO