Organizator:

Czy przyszły Mistrz Polski już trenuje?

Podziel się

Jak długa jest historia targów DREMA, tak samo długa jest historia Mistrzostw Polski we Wbijaniu Gwoździ. To w tym roku po raz 22. zostanie wyłoniony Mistrz tych zawodów. Co roku wydarzenie przyciąga rzeszę fanów – tych biorących czynny udział w Mistrzostwach, ale i tych ekscytujących się wydarzeniami na scenie i dopingujących swoich ulubionych zawodników.

 

Kantówka, młotek oraz gwóźdź – to wszystkie elementy potrzebne do przeprowadzenia konkurencji. Prostota stojąca po stronie niezbędnego wyposażenia sprawia, że liczba osób praktykujących ten sport się zwiększa. Wielu zawodników z dużym wyprzedzeniem przygotowuje się do zawodów. Przez lata większość uczestników opracowała własną taktykę wbijania gwoździ.

Zgodnie z zasadami, by awansować do dalszego etapu, należy wbić pięć 3,5-calowych gwoździ w drewnianą kantówkę. Pięć to maksymalna liczba uderzeń przypadająca na jeden gwóźdź, lecz najlepsi dokonują tego tylko w pierwszym uderzeniu. W kwalifikacjach liczba podejść jest nieograniczona, natomiast w samym finale taką sekwencję bez pomyłki należy wykonać za pierwszym razem.

Eliminacje w Mistrzostwach Polski we Wbijaniu Gwoździ odbywać się będą każdego dnia targów Drema (12-15.09.2023 r.) na stoisku Wydawnictwa Inwestor w hali nr 5, a sam finał – 15 września o godz. 13.30.

Do udziału w zawodach zapraszani są wyłącznie prenumeratorzy czasopism Wydawnictwa Inwestor: „Gazety Przemysłu Drzewnego” lub „ Meblarstwa. Komponentów i technologii”. Dla uczestników Mistrzostw Polski we Wbijaniu Gwoździ przewidziane są atrakcyjne nagrody, ufundowane przez partnerów naszego konkursu. Sponsorem głównym jest firma Ita Tools z Krakowa, dystrybutor narzędzi do obróbki drewna i materiałów drewnopochodnych. Dodatkowo uczestnicy biorący udział w konkursie będą mogli zdobyć upominki i gadżety, które sponsorują partnerzy konkursu, między innymi: Högert Technik, Qbrick System.  

 

źródło: https://gpd24.pl