Organizator:

Czwartek pod hasłem spotkań

Podziel się

Trzeci dzień bloku targów Drema, Furnica, Sofab - 12 września 2019, był bardzo emocjonujący. Odbyły się dwa niezwykle ważne wydarzenia dla branży drzewnej i meblarskiej - spotkanie kobiet reprezentujących dany sektor, oraz twórców internetowych integrujące środowisko digitalu i stolarstwa z pasją.

W Strefie Wiedzy Drewno.pl w pawilonie 3 miało miejsce spotkanie MAGIA DREWNA. Wydarzenie przeznaczone dla pasjonatów zajmujących się obróbką i wykorzystaniem drewna, którzy swoją twórczością i wiedzą dzielą się z innym m.in. za pomocą internetowych mediów społecznościowych takich jak YouTube, Facebook, Instagram i inne.

-Celem spotkania organizowanego przez portal Drewno.pl jest integracja osób, które poprzez swoją działalność promują szeroko rozumiane drewno czy techniki stolarskie - podkreśla Lilianna Jabłońska, pomysłodawczyni spotkania. -To pierwsze tego typu wydarzenie organizowane na szerszą skalę. Zaproszenia do udziału wystosowaliśmy do większości osób, które zajmują się tą tematyką - dodaje Dominik Jabłoński. -Mamy nadzieję, że nasze tegoroczne działania będą początkiem współpracy, którą będziemy kontynuować w przyszłości.

W wydarzeniu udział wzięli: Alicja Solarska - Alicja w Krainie Drewna, Aneta Bukowska - Starych mebli czar, Helena Lipińska i Agnieszka Baraniok-Lipińska - Helena Majsterkuje, Adrian Hak - HK, Jacek Boborycki i Roman Szosler - Milion Pomysłów na Minutę, Filip Stanowski - Galeria Sztuki Stara Praga & Pracownia Renowacji Mebli Dawnych, Łukasz Giergasz - Stolarnia 5m2, Maciej Kupś i Waldemar Sokalski - Rob in Wood, Mariusz Lipniacki, Mariusz Siwy - Gizmo Garaż, Mateusz Ignacak - Młody Stolarz, Mateusz Wudecki, Paweł Żurowski - Pan Fleks, Rafał Olearczuk - Olo76, Robert Wyskiel, Tomasz Magaj. Cześć z wymienionych osób można było "podglądać" w trakcie targów Drema podczas pokazów jakie odbywały w Strefie Wiedzy Drewno.pl.

Tegoroczna odsłona Magii Drewna to trzy prezentacje, których tematyka skupiona była wokół twórczości internetowej ("Kilka słów o YouTube i twórczości internetowej", "7 zasad skutecznej budowy marki osobistej na Facebooku", "Prawa autorskie w sieci") oraz debata promująca stolarstwo w sieci.

70426304_2884630634900374_3543843044245671041099_2884630418233729_62277124189700

Siła Kobiet

Również organizowane po raz pierwszy spotkanie integrujące kobiety, które na co dzień zawodowo są związane z branżą meblarską i drzewną, okazało się strzałem w dziesiątkę.

Wydarzenie „Kobiety branży meblarskiej – Bądź inspiracją, która zmienia świat” zorganizowane zostało przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli we współpracy z Grupą MTP.  W spotkaniu, które miało na celu integrację kobiet pracujących w branży meblowej i drzewnej, wzięło udział kilkadziesiąt Pań. W rozmowie "Twoja energia może napędzić cały świat”  swoim ogromnym doświadczeniem w pracy w branży uznawanej za "typowo męską" podzieliła się z uczestniczkami Maria Wegner ze SWISS Krono. Z kolei Danuta Pawlik z Schattdecor Polska, Sylwia Oleńska z Wydziału Technologii Drewna SGGW w Warszawie oraz Anna Dzierżanowska z Kuchnie Halupczok w dyskusji: #womenofpower przekazały wiele cennych uwag i swoich obserwacji wynikających z pracy w branżach zdominowanych przez Panów.

Spotkanie prowadziła Aleksandra Pawlina-Janyga z Grupy MTP, odpowiedzialna również za promocję targów DREMA, Furnica i Sofab.

- To pierwsza, ale na pewno nie ostatnia taka inicjatywa integrująca kobiety pracujące w branży meblowej i drzewnej. Konieczna jest walka ze stereotypami, które wciąż są obecne w naszej kulturze. Kobietom nie brakuje umiejętności koniecznych do pracy w tzw. „męskich sektorach”. Panie mają potencjał, który może być impulsem do rozwoju całej branży. Dlatego podejmujemy działania, które mają na celu wsparcie i ułatwienie kobietom budowanie kariery w przemyśle drzewnym i meblarskim – podsumowuje Aleksandra Pawlina-Janyga.

Wydarzenie zyskało aprobatę uczestniczek, wszystkie Panie zgodnie podkreślały, że takie spotkania są niezwykle ważne, potrzebne a przede wszystkim - budujące. Przeprowadzone rozmowy w kuluarach, omówienie wielu napotykanych problemów sprawiły, że w uczestniczki wstąpiła siła i pewność siebie, że ich praca i obecność w tym sektorze jest ważna, że mogą w branży czuć się pełnoprawnymi partnerkami mężczyzn.

fotobueno_drema_furnica_sofab_12092019-1