Organizator:

Strefa Zrównoważonego Rozwoju

Podziel się

Program wydarzeń jubileuszowej 40. edycji targów DREMA uwzględnia potrzeby przedsiębiorców, którzy w najbliższym czasie będą mierzyć się z wdrożeniem ekologicznych i społecznie odpowiedzialnych rozwiązań. Zwiedzający będą mieli okazję wziąć udział w kilku ciekawych inicjatywach, a także zaczerpnąć wiedzy i inspiracji od partnerów strefy.

Zrównoważony rozwój to szansa dla branży drzewnej i meblarskiej

W pawilonie 5 stworzyliśmy przestrzeń skierowaną do przedsiębiorców, którzy poszukują wsparcia przy wprowadzaniu zasad społecznie odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju do swoich firm.  W strefie odbywać się będą spotkania z instytucjami i firmami, wspierającymi przedsiębiorców we wdrożeniach ESG dla biznesu, prezentacje innowacyjnych produktów, stworzonych w zgodzie z wartościami zrównoważonego rozwoju, a ponadto rozmowy i konsultacje związane z  wprowadzaniem idei zrównoważonego rozwoju dla przedsiębiorstw.

Współorganizatorzy zaprezentują pomysłowość i nieszablonowe spojrzenie polskich i zagranicznych przedsiębiorców. Wewnątrz strefy poza przestrzenią coworkingową i sceną tematyczną, będzie można zobaczyć praktyczne rozwiązania zaproszonych firm.  

Nasi wystawcy w strefie tematycznej:

  • Tenka – studio projektowania wzorniczego, dbające o biznesową stronę designu. Zespół zmieniający pomysły w realne rozwiązanie, wyróżniające się na rynku i gotowe do wdrożenia. W trakcie procesu projektowania uwzględnia aspekty techniczne, funkcjonalne i estetyczne produktów, a także możliwości firmy w zakresie materiałów i technologii. Dba o każdy detal, dzięki czemu produkty klientów Tenki są estetyczne, a jednocześnie spełniają potrzeby odbiorców. Za swoje realizacja firma została doceniona w takich konkursach jak Śląska Rzecz, Must Have czy European Product Design Award. W trakcie wydarzenia będzie można posłuchać ich prelekcji na temat: Im dalej w las, tym więcej drzew - wyzwania firm we wdrażaniu zrównoważonych produktów.
  • Farmy Tlenowe Sp. z o.o. to firma specjalizująca się w sadzeniu drzew Paulowni w miastach i gminach oraz sprzedaży wysokiej jakości sadzonek Paulowni Cotevisa 2. tzw. „drzew tlenowych”. Współpracuje z hiszpańską firmą iPaulownia, która dostarcza sadzonki Paulowni Cotevisa o najlepszych parametrach wzrostu i zdrowiu.  
  • Deeplai to producent systemu TimberID, który wyróżnia się zaawansowanymi technologiami, takimi jak przetwarzanie, analiza i rozpoznawanie obrazów przy użyciu AI/ML, w tym zdjęć satelitarnych. Firma stworzyła technologię, która umożliwia szyfrowane i unikalne znakowanie kłód zmiennym kodem, który zawiera dane o geolokalizacji oraz czas pozyskania drewna. Platforma TimberID została zaprojektowana w chmurze, z myślą o obsłudze zarówno małych, jak i dużych odbiorców. W zgodzie z rozporządzeniem EUDR zapewnia bezpieczny i stabilny proces zarządzania danymi, wspomagając automatyzację sporządzania deklaracji zgodności (DDS). Deeplai jest technologicznym partnerem PEFC
  • Kongres GREENPACT European ESG Summit to nowatorskie spojrzenie na zrównoważony rozwój oraz przestrzeń do dyskusji. Każdą zmianę należy zacząć od zmiany w myślenia, dlatego przez dwa dni trwania wydarzenia, jego uczestnicy będą rozmawiać o rzeczach naprawdę ważnych. Organizatorzy Kongresu stawiają na różnorodną dyskusję i wielogłos, z którego każdy będzie miał możliwość wychwycenia rzeczy wartościowych i przydatnych. Na uczestników wydarzenia czekać będą m.in. panele dyskusyjne o: finansowaniu zielonej transformacji w Europie;  wyzwaniach Zielonego Ładu, współpracy biznesu i NGO na rzecz zrównoważonego rozwoju, wykorzystywaniu nowych technologii w rozwiązywaniu problemów globalnych takich jak głód, katastrofy środowiskowe, wyzwaniach i politykach migracyjnych oraz o tym co wspólnego mają nierówności społeczne z nierównościami klimatycznymi. Organizatorami Kongresu, który odbędzie się w dniach 29-30 października, są Grupa MTP i Krajowa Izba Gospodarcza. 
  • EKOLAS to targi gospodarki leśnej, przemysłu drzewnego i ochrony środowiska „Eko-Las” to wydarzenie odbywające się co dwa lata, w miejscu najlepszym do prezentacji tego typu ekspozycji, czyli w lesie. Formuła targów, obejmująca demonstracje maszyn pracujących w terenie, przyciąga tłumy zwiedzających i czyni imprezę doskonałym miejscem do prezentacji oferty swoich produktów i usług. Najbliższa edycja Targów będzie miała miejsce 4-6 września 2025 r w Mostkach k. Świebodzina. Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. 
  • Wileńska Akademia Sztuk Pięknych (VDA) jest Państwowym Uniwersytetem Republiki Litewskiej, który oferuje programy studiów we wszystkich trzech cyklach studiów w dziedzinie sztuki, projektowania, architektury oraz teorii i historii sztuki. Działalność Kreatywnego Interdyscyplinarnego Centrum Badawczego Nowego Europejskiego Bauhausu Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie opiera się na zasadach ruchu NEB - tworzeniu estetycznych, zrównoważonych obiektów zaprojektowanych w celu poprawy jakości życia. W Strefie Zrównoważonego Rozwoju zaprezentuje materiały alternatywne dla drewna (kompozyty konopne, tekstylia z recyklingu itp.). Zaprezentowane zostaną przykłady materiałów i małe meble, takie jak krzesła. Wileńska Akademia Sztuk Pięknych nawiązała współpracę z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu, amerykańską firmą HempWood oraz litewskimi firmami Ergolain i Fitsout.

LAS DREMY – posadź z nami tysiące drzew!

Trwa 2. edycja projektu pt. "Las Dremy", którego celem jest posadzenie tysięcy drzew na terenach Polski dotkniętych katastrofą naturalną. Tegoroczne działania zostaną przeprowadzone we współpracy z partnerem wykonawczym Posadzimy.pl – profesjonalnym organizatorem akcji sadzenia drzew w ramach działań CSR.

Podczas wydarzenia każdy z gości targów będzie mógł zgłosić się do udziału w projekcie poprzez przekazanie danych kontaktowych, a w zamian – w jego imieniu – zostanie posadzone jedno drzewo w trakcie jesiennego finału akcji. Każdy uczestnik otrzyma także indywidualny certyfikat potwierdzający jego zaangażowanie. Projekt ma na celu promocję idei zrównoważonego rozwoju dla przemysłu drzewno-meblarskiego, a w rezultacie przyczynienia się do odnowienia cennych zasobów natury, z których korzysta nasza branża.

 Fot. Inauguracja akcji podczas 39. edycji targów DREMA.

AKCJA-RENOWACJA – Narzędzioholicy.pl

Ewolucja branży w stronę zrównoważonego rozwoju to także rozwiązania w duchu „zero waste”. Pomimo powstawania nowoczesnych mebli, współcześni klienci doceniają także meble posiadające bogatą historię. Ich renowacją zajmują się profesjonaliści tacy jak Mariusz Płoński, który stanie na czele grupy Narzędzioholicy.pl w ramach Akcji-Renowacji. Podczas 4 dni targów jego drużyna przywróci – na żywo – pierwotny stan antycznej toaletce. Pokazowa strefa, w której pracę  podejmą  zawodowi renowatorzy dostępna będzie dla widzów w hali nr 3.

 

Bilety