FABRYKA PRZYSZŁOŚCI NA TARGACH DREMA! Pokazowa produkcja mebli w ramach akcji DREMA DZIECIOM
Tegoroczna fabryka utworzona w ramach projektu charytatywnego Drema Dzieciom, zostanie postawiona na powierzchni blisko 2000 m2. Ekspozycja stanowi jednej z najbardziej widowiskowych pokazów targowych.
Produkcja obejmie proces obróbki płyt meblowych, oklejania wąskich płaszczyzn, pakowania podzespołów i elementów oraz przygotowania do wysyłki, w tym logistyki magazynowej. A to wszystko przy wsparciu systemu do projektowania konstrukcji oraz zarządzania i monitorowania procesów produkcyjnych.
Wiemy jak cenny jest czas przedsiębiorców, dlatego stworzyliśmy ofertę w pełni kompleksową, która obsługuje każdy etap produkcji mebli i łączy proces w kompatybilną całość [...] - mówi Michał Żądło z firmy Lazzoni Group Sp. z o.o. - Zarówno mniejsze, jednostkowe produkcje jak i większe fabryki, produkujące dłuższymi seriami, znajdą u nas szereg inspiracji. Rozwiązania, które proponujemy, będzie można traktować jako gotowe i kompleksowe do zaimplementowania w swojej fabryce, a poszczególne elementy można będzie zastosować w częściach, pojedynczo.
Firma Lazzoni pokazała swoje mozliwości podczas targów Dremasilesia w Katowicach.
W akcji podczas targów DREMA będzie można zobaczyć zastosowanie urządzeń:
Centrum CNC do nestingu WCG 3020LA z załadunkiem, rozładunkiem oraz etykietowaniem:
- automatyczna wymiana narzędzi z magazynka 12-pozycyjnego zapewnia elastyczność rozwiązania do pracy z różnymi elementami
- możliwość wznowienia pracy urządzenia od miejsca , w którym nastąpiło awaryjne zatrzymanie.
- oprogramowanie do automatycznego rozrysowania rozkroju
- stół próżniowy pozwala na obróbkę elementów bez ich przesuwania podczas obróbki
- przyłącze do odciągu zapewniają porządek podczas pracy
- urządzenie dociskowe rolkowe zapobiega przemieszczaniu się paneli podczas obróbki
- automatyczny załadunek i rozładunek maszyny minimalizuje liczbę operatorów
- automatyczne etykietowanie elementów wprowadza porządek dla produkcji w krótkich seriach
Okleiniarka FEC758:
- wstępne topielniki kleju minimalizują czas przygotowania maszyny do pracy
- dwa zespoły klejowe zapewniają dużą elastyczność - dzięki temu rozwiązaniu można używać dwóch różnych kolorów kleju ( np. transparentny i biały) lub dwóch różnych klejów (np. PUR oraz EVA)
- utrzymuje powierzchnię panelu w czystości, co przekłada się na lepszą jakość oklejania krawędzi,
- maszyna wyposażona jest w zbiornik powietrza zapewniający stabilność pracy
- zaoblanie naroży na 4 silnikach sprawia, że prędkość pracy jest wysoka
Wiertarka WDC6442NSL:
- model przeznaczony dla produkcji, gdzie kluczowe znaczenie ma automatyzacja i elastyczność.
- wiele możliwości automatyzacji, między innymi poprzez załadunki i rozładunki — vacum lub bramowe, a także robota,
- to wszystko jest możliwe dzięki zastosowaniu optyki, która rozpoznaje etykietę na formatce, automatycznie przygotowując się pod dany element,
- dwa niezależne pola obróbcze sprawiają, że w ramach jednej wiertarki zyskujemy funkcjonalność dwóch urządzeń,
- dodatkowe opcje wyposażenia, takie jak piłka nutująca oraz opcjonalny magazynek narzędzi, czynią tę maszynę idealnym wyborem nawet dla najbardziej wymagających szefów produkcji);
Robot kawasaki CP180L:
- robot paletyzujący CP180L to nowy robot serii CP przeznaczony do paletyzacji. Jego konstrukcja zapewnia duży zasięg, dzięki czemu może on bezkolizyjnie układać towary na stosach palet o wysokości nawet 3.2 metra. przy udźwigu jednostkowym 180 kg
- geometria robota Kawasaki Robotics — zaprojektowana specjalnie do realizacji procesu paletyzacji,
- wzmocnione przekładnie — bezawaryjna praca przy przenoszeniu ciężkich ładunków z dużymi prędkościami,
- szybkość — duża szybkość ruchów robota Kawasaki Robotics pozwala przenieść ponad 260 ton na godzinę,
- programowanie — strukturalny język programowania AS Language posiada dedykowane funkcje do realizacji zadań przenoszenia, co ułatwia i przyspiesza proces programowania i serwisowania aplikacji.
- wysoki zasięg pionowy robotów paletyzujących jest idealny do tworzenia stosów palet i do zastosowań wielościeżkowych, w których robot musi sięgać po przychodzących i wychodzących liniach produkcyjnych. Szczególnie duży zasięg poziomy umożliwia zastosowanie robota Kawasaki w aplikacjach wymagających pięciu lub więcej linii palet wychodzących,
- wysoka ładowność umożliwia wielokrotne pobieranie produktów i przenoszenie całych warstw palet, co prowadzi do zmniejszenia czasu potrzebnego na załadowanie palety.
- system wirtualnych wygrodzeń odpowiadających za bezpieczeństwo sprawia, że robota możemy umieścić w dowolnym miejscu np. zaraz obok ścieżki pieszych.
W ramach fabryki uruchomiona zostanie także linia do pakowania LEEV oraz kartoniarka Lazzoni.
Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA (10-13.09.2024 r.) odbędzie się kolejna edycja projektu DREMA DZIECIOM. Jest to akcja charytatywna, przeprowadzana w formie pokazowej produkcji mebli na żywo, organizowanej przez Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Grupę MTP. Partnerem wykonawczym jest firma Lazzoni Group.